Tööstuspindade vakantsus kasvab, sest mitmed suuremad Eesti ettevõtted, kes on olnud oma äritegevuses avatud ehitussektori riskidele, on jõudnud tänaseks väga keerulisse seisu, selgub Colliers Internationali turuülevaatest.
„Samuti tuleb järjest mõjusamalt esile nn varjatud või sekundaarne vakantsus – need on pinnad, mis pole tegelikult efektiivses kasutuses, aga mida ei soovita kommunikeerida,” kommenteeris Colliers International Eesti investeeringute ja hindamise juht Margus Tinno. Tema sõnul tehakse nii näiteks oma majandusraskuste varjamiseks.
Colliers’i juuni raporti kohaselt on peamised tööstuspindade huvilised skandinaavia päritolu ettevõtted, kes tegevuskulude optimeerimise eesmärgil otsivad oma tootmisliinidele kuluefektiivsemat asukohariiki.
Samas on välisinvestorid Eesti kinnisvarainvesteeringute osas esialgu äraootaval positsioonil – euro kasutuselevõttu nähakse olulise verstapostina usalduse taastamisel.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Huvi Eesti vastu on lisaks skandinaavlastele kasvamas ka Kesk- ja Ida-Euroopa päritolu investorite hulgas.
Juunis viidi lõpule tänavune suurim tehing Tartu Mööblimajaga, kus sügisel avab 9 500 ruutmeetril oma uksed uus Prisma hüpermarket.
Seotud lood
Kui kaubandus- ja büroopindade üüriturul prognoositakse vakantsuse kahanemist, siis tööstuspindade puhul hoopis kasvu. Näiteks võttis Tallinnas Männikul üürniku leidmine aega pool aastat.
Kevadel hooldame niidukeid ja õlitame terrasse, aga puitfassaadi hooldamine ei tule sageli mõttessegi ning ega see polegi iga-aastane töö. Ent kui fassaadihooldus jääb pikalt tegemata, võib peagi ees oodata voodrilaudade vahetus, mis on suur ja kulukas ettevõtmine ka siis, kui otsustad seda oma jõududega teha.