Vene ostjad on Soome suvilaturult kadunud

Venelastest kliendid on Ida-Soome kinnisvaraturult peaaegu täiesti kadunud, kirjutab Taloussanomat.

Vene klientide arv kahanes majanduslanguse tõttu 2008. aastal ja siiamaani on neid märkimisväärselt vähem kui tippajal 2007.aastal, rääkis Huoneistokeskuse äriarendusjuht Jukka Rantanen

„Mõnevõrra on ostjaid juurde tulnud, aga potentsiaalsete klientide arv on varasemast ikka väiksem,“ rääkis Rantanen. Tema sõnul on põhjuseks pankade laenutingimuste karmistumine ja idanaabri varasemast kesisem majandusolukord. Oma mõju võib avaldada seegi, et raha Soome liigutamine on keerulisemaks muutunud, sest pangad uurivad rahapesukahtluse tõttu raha päritolu varasemast hoolikamalt.

Rantaneni sõnul pole Vene klientide arvu kahanemine hindadele mõju avaldanud, sest pakkumine on endiselt nõudmisest väiksem nagu ka mujal Soomes.

„On ettekujutus, et venelased ostsid vaid ülikalleid suvilaid. Tegelikult on nad ostnud igasuguseid odavatest kuni superkalliteni välja. Venemaa on suur riik ja selle elanike vajadused on erinevad,“ lisas Rantanen.

Statistikas teeb venelaste ostetud suvilad keskmiselt kallimaks see, et need asuvad peamiselt Saimaa lähedal, kus hinnatase on muust Soomest kõrgem.

Huoneistokeskus ennustab, et suvilamüük jääb Soomes tänavu kevadel ja suvel eelmisest aastast kesisemaks, sest pakkumine on liiga väike.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed