• 21.06.10, 18:15
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Rotermannis uudne linnaehitus

Rotermanni soolalalos näitavad noored arhitektid, mida teha Lasnamäe kanaliga, hruštšovkadega, mida plaanitakse välismaal, teatab Tallinna Tehnikakõrgkool.
Rotermanni soolalaos paiknevas Eesti Arhitektuurimuuseumis avati noorte arhitektide tööde näitus. Kõrvuti Lasnamäe kanali aktiivseks linnaruumiks muutmise projektiga saab väljapanekul näha ka Hong Kongi piiriületusterminali ja Tokyo moemuuseumi projekti.
Näitusel saab tutvuda valikuga Tallinna Tehnikakõrgkooli arhitektuuritudengite 2010. aasta lõputöödest ning paljudest põnevatest kursuse- ja konkursitöödest. Kõrvuti Tallinna linnaruumi lahendavate projektidega saab tutvuda ka rahvusvahelisetele arhitektuurikonkurssidele esitatud töödega. Näha saab Hong Kongi piiriületusterminali lahendusi, Tokyo moemuuseumi ning rahvusvahelise kontserni Saint-Gobain korraldatud tudengite arhitektuurivõistluse projekti Cathédrale de Culture Pariisis, mille loomisel on lähtutud rangetest passiivmaja kriteeriumitest.
Tallinna Tehnikakõrgkooli Arhitektuuri Instituudi professori Rein Murula sõnul on näitus ülevaatlik ning püüab kajastada võimalikult erinevat laadi töid ja tegemisi, mis näitaks ühtlasi ka noorte kaasamist aktuaalsete teemade lahendamisel.
“Tegeletud on näiteks probleemsete amortiseerunud hruštšovkadega, mille rekonstrueerimist katsetati Paide pilootprojektina, kaasates kohalikku elanikkonda. Linnaehituslikult on aga kindlasti põnev Lasnamäe kanali ümberprojekteerimine aktiivseks linnalikuks suhtluskeskkonnaks,” rääkis Murula näitusel tutvustatavatest töödest.
Kolmapäevast pühapäevani kella 11–18 avatud näitus Rotermanni soolalao III korruse galeriis ootab huvilisi 25. juulini

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 30.04.25, 15:18
Optimus Systems: kuidas väike meeskond on kasvanud Eesti turvasektori liidriks
Kui ettevõte sünnib soovist teha midagi sisukat ja põnevat, ei pruugi esialgu ollagi suurt strateegiat ja visiooni. Ent kui sellele lisandub aastatepikkune sihikindlus, oskus õigeid otsuseid teha ja kirg valdkonna vastu, võib sellest kasvada midagi suurt. Just nii on läinud ettevõttega Optimus Systems, mis alustas 20 aastat tagasi viieliikmelise meeskonnana ning on nüüdseks kasvanud Eesti turvavaldkonna liidriks.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele