Rein Moor piksekaitseid paigaldavast VKN OÜst rääkis, et tööpuudust neil pole. Eramajale välise piksekaitsesüsteemi paigaldamise hind jääb 6000–10 000 krooni vahele.
“Ehkki eraomanikul kohustust piksekaitset panna pole, sunnivad esimesed kevadel mahapõlenud majad tegutsema. Ja on ju vahe, kas kulutada 10 000 või riskida miljonilise maja mahapõlemisega. Vale arvamus, et maja lähedal asuv puu kaitseb maja,” sõnas ta.
“Hind oleneb tööde raskusastmest ning ka pinnasest. Kui on paekivipõhi, tuleb hakata otsima kohta, kuhu saab maanduse panna. Maanduse sügavuseks on 50–70 cm. Mingi lahenduse leiab alati. Näiteks saab kaevu olemasolul viia maanduse kaevu metallosadesse,” selgitas ta.
OBO Bettermann Baltic OÜ juhatuse esimees Tarmo Riit soovitab tellijal paigaldaja valikul küsida, kas firma paigaldab ikka standardikohaseid piksekaitseid, mis vastaksid Euroopas kehtivatele nõuetele.
Artikkel jätkub pärast reklaami
“Igas maakonnas on mõni väike ettevõte, kes piksekaitsetega tegeleb ja oleme ka soovitanud firmasid, kelle kohta teame, et nad head ja standarditele vastavat tööd teevad. Ise sellega tegelema hakata pole mõtet ja kõige parem, kui spetsialist käib kohal, hindab olukorda ning vaatab, mis materjale ja kui palju on vaja,” rääkis Riit.
Loe pikemalt tänasest
Äripäevast.
Seotud lood
Kevadel hooldame niidukeid ja õlitame terrasse, aga puitfassaadi hooldamine ei tule sageli mõttessegi ning ega see polegi iga-aastane töö. Ent kui fassaadihooldus jääb pikalt tegemata, võib peagi ees oodata voodrilaudade vahetus, mis on suur ja kulukas ettevõtmine ka siis, kui otsustad seda oma jõududega teha.