TREV pantis pangale tütarde aktsiad

TREV-2 Grupp AS pantis pangale oma tütarettevõtete aktsiad, kuna pank nõudis ettevõttelt lisatagatist.

Eesti Väärtpaberi Keskregistri andmetel pantis grupp juuni esimestel päevadel finantstagatise kontole 70% Põlva Teedest, Valga Teedest ja Rapla Teedest. „Põhjuseks on eelkõige ärikliima muutus. Sellest tulenevalt nõuavad pangad lisatagatisi ja tagatiste tagatisi,“ ütles Äripäevale TREV-2 Grupi AS juhatuse esimees Tõnis Pleksepp.

Teise põhjusena tõi juhatuse esimees välja tõsiasja, et pikenenud on nende tellijate maksetähtajad, lisades, et lepingutes kohati juba 180 päeva. „Ja fakt on seegi, et kogu raharinglus Eestimaal on aeglustunud,“ nentis Pleksepp.

Pleksepa sõnul on teede ehitus siiski hooajaline tegevus, mis tingib kevadised suuremad materjalide ostud ja palju muud sarnast, et hooajale vastu minna. „Ka on pikenenud suurte objektide garantiitähtajad, milleks sobivaim viis on samuti  pankade garantiid,“ selgitas juhatuse esimees ja rääkis, et reeglina on garantiiaeg 5 aastat.

Samas lubab Pleksepp leida ka sel aastal võimalusi investeeringute tegemiseks ja rõhutas, et ettevõtte areng on oluline ka masu tingimustes.  

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed