25. mai 2010

Muhu võib Facioga lepingu lõpetada

Muhu vallavolikogu kuulas reedesel istungil ära sotsiaalkeskuse ehitamisel tekkinud probleemid ja soovitas vallavalitsusel hinnakokkuleppe mittesaavutamisel selgitada välja juriidilised võimalused senise hankelepingu lõpetamiseks ja uue hanke väljakuulutamiseks.

“Volikogu ei teinud mingit ametlikku otsust, kuid kaaluti siiski erinevaid võimalusi ehituse jätkamiseks kuni uue hankeni välja,” ütles Saarte Häälele Muhu vallavanem Raido Liitmäe.

Eelarve suurenemisest põhjustatud finantsvaidluste tõttu on Muhu sotsiaalkeskuse ehitusel tööd seisnud juba kolm ja pool kuud ning keskus, mis peaks valmima oktoobri lõpuks, on graafikust maas hinnanguliselt kaks ja pool kuud. Praeguseks on valatud vundament ja laotud pisut müüre, määratud tähtajaks hoonet ilmselt valmis ei jõuta.

Hiljuti sai Muhu vald ehitajapoolsed kommentaarid Muhu vallavalitsuse koostatud sotsiaalkeskuse muudatus- ja lisatööde kalkulatsioonile, mis aga ei toonud konfliktsituatsioonile oodatud lahendust.

Erimeelsused tellija ja ehitaja vahel said alguse möödunud aasta lõpus, kui riigihankel veidi enam kui 14,2 miljoni krooniga (pluss käibemaks) odavaima pakkumise teinud Facio Ehituse AS küsis muudatus- ja lisatööde eest täiendavalt 2 647 176 krooni (pluss käibemaks).

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785