14 mai 2010
Jaga lugu:

Merko: projekteerimisviga pole Solarise laevaringu põhjuseks 

Merko Ehituse juhatuse liige Andres Agukas märgib, et Solarise laevaringu tegelikke põhjusi uurinud Tallinna Tehnikaülikooli Ehitiste Projekteerimise Instituut ei ole lae varingu põhjuste hulgas märkinud lae projekteerimisviga.

AS Merko Ehitus juhatuse liige Andres Agukas rõhutab, et Tehnilise Järelevalve Amet (TJA) ei ole uurimisel andnud hinnangut laevaringu põhjuste kohta, vaid on näpuga järge ajades uurinud võimalikke formaalseid ehitus- ja projekteerimisprotsessi rikkumisi.

Antud hinnangu kohaselt on rikkumisi toime pannud nii projekteerijad, ehitajad, keskuse omanik, omaniku järelevalve kui ka Tallinna linn - seega kõik asjaosalised. TJA hinnang tugineb seisukohale, et ripplagede projektid oleksid pidanud sisalduma juba Solaris keskuse ehitusloa projekti koosseisus.

Merko peab nimetatud seisukohta absurdseks, sest see on vastuolus nii kehtiva ehitusseaduse kui ka senise ehitus- ja kasutuslubade andmise praktikaga. Merko viitab siinjuures ka asjaolule, et hoone ehitusloa aluseks olnud projekti ei koostanud Merko ja Skanska, seega ei olnud ka vastava ripplae projekti koostamine nende kohustuseks. 

Agukas viitab, et Solarise laevaringu tegelikke põhjusi on uurinud hoopis Tallinna Tehnikaülikooli Ehitiste Projekteerimise Instituut. Tallinna Tehnikaülikooli 26.03.2010 uuringu kohaselt ei ole lae varingu põhjuste hulgas lae projekteerimisviga.

Uuringus tuuakse laevaringu põhjustena esile hoone ventilatsioonisüsteemi poolt tekitatud rõhkude erinevust ja kinosaali helisüsteemi poolt tekitatud lubamatut resonantsi.

Vastav uuring on olemas ka Solaris keskusel. Merkole jääb arusaamatuks, miks süüdistab Solaris keskus ehitajaid ajakirjanduse vahendusel, esitades asjaoludest moonutatud pildi. Merko hinnangul oleks ka Tehnilise Järelevalve Amet pidanud Tallinna Tehnikaülikooli 26.03.2010 uuringut arvesse võtma.

Merkole jäävad arusaamatuks ka Solaris keskuse väited 7 miljoni kroonisest kahjust. Nimetatud kahjunõue koosneb suures osas keskuse meedia- ja peokuludest, sest ehitajad on taastanud laed oma kuludega.

 

Jaga lugu:
Seotud lood
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva@ehitusuudised.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785helen.paapsi@aripaev.ee