14. mai 2010

TJA: Solarise ehitamisel eksisid kõik osapooled  

Tehnilise Järelevalve Amet lõpetas Cinamoni kinosaali laevaringu uurimiseks läbiviidud menetluse, mille  tulemused on eilsest alates avalikud.  Puudujääke ehitusprotsessis tuvastas TJA pea kõigi osapoolte tegevuses.

Puudusi oli nii projekteerimises, ehitamises, ehitusjuhtimises kui ka omanikujärelevalves.

Suuremad puudused: Kinosaalide ripplagede ehitamiseks koostatud tööprojekt ei vasta ehitusseaduse nõuetele

-

- Ei kontrollitud ehitusprojekti vastavust nõuetele- Ei ehitatud vastavalt ehitusprojektile- Ehitustooteid kasutati selliselt, et nad ei võimaldanud ehitisel vastata nõuetele - Ei tagatud ehitusprojekti kohast ehitamist- Ehitamisel ei tagatud ega kontrollitud ehitustoodete nõuetekohast kasutamist

Uurimise käigus teostas TJA põhjalikud sündmuskoha kontrollid, osales ripplae kandekonstruktsioonide mõõdistamistel ja teostusjoonise koostamisel, analüüsis põhjalikult ehitamise tehnilist dokumentatsiooni ning võttis ütlused ehitusprotsessis osalenutelt.

TJA  uurimise eesmärgiks oli tuvastada Cinamoni kinosaali ehitusprotsessi võimalikud ehitusseaduse rikkumised. Uurimine ei anna hinnangut ehitusprotsessis osalenud isikute süüle või süü puudumisele. Konkreetsete isikute süü tuvastamine ja vastutusele võtmine on Põhja Ringkonnaprokuratuuri poolt läbiviidava kriminaalmenetluse ülesanne.

 

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688