Nordecon ja Teede REV-2 kohtu lävel

Ligi 280 miljoni kroonise riigihanke ühispakkumusega võitnud kauaaegsed sõbrad, Koidula piiripunkti ehitajad Nordecon Infra ja Teede REV-2 on raha pärast nii tülli läinud, et ees ootab kompromissitu kohtulahing.

“Olukord on tragikoomiline. Ma ei usu, et lahenduse leidmine ilma kohtuta enam võimalik on,” ütles Nordecon Internationali juhatuse esimees ja Nordecon Infra nõukogu esimees Jaano Vink. “Olukord on skisofreeniline,” nentis Teede REV-2 juhatuse esimees Tõnu Vilipuu.

“Meile on üllatuseks, et Nordecon meid kohtuga ähvardab. Tegelikkuses on hoopis nemad jätnud meie ees oma kohustused täitmata ja seetõttu näeb selline ähvardus välja pigem oma probleemide varjamisena, mitte soovina leida õiglast lahendust,” lausus Vilipuu.

Tüli aastaid sõbralikult koostööd teinud ja Koidula raudteepiirijaama ühispakkumisega võitnud Nordecon Infra (endine Aspi AS) ja Teede REV-2 vahel on käärinud juba mõnda aega. Keeruliseks teeb vaidluse asjaolu, et tööde juhtivpartner on Nordecon Infra ning Teede REV-2 osa on vastutada peamiselt mullatööde korraldamise eest. Tellija ehk Riigi Kinnisvara kannab raha tehtud töö eest aga Nordeconi kontole. 

Loe pikemalt tänasest Äripäevast

Jaga lugu:
Seotud lood
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785