Nordecon ja Teede REV-2 kohtu lävel

Ligi 280 miljoni kroonise riigihanke ühispakkumusega võitnud kauaaegsed sõbrad, Koidula piiripunkti ehitajad Nordecon Infra ja Teede REV-2 on raha pärast nii tülli läinud, et ees ootab kompromissitu kohtulahing.

“Olukord on tragikoomiline. Ma ei usu, et lahenduse leidmine ilma kohtuta enam võimalik on,” ütles Nordecon Internationali juhatuse esimees ja Nordecon Infra nõukogu esimees Jaano Vink. “Olukord on skisofreeniline,” nentis Teede REV-2 juhatuse esimees Tõnu Vilipuu.

“Meile on üllatuseks, et Nordecon meid kohtuga ähvardab. Tegelikkuses on hoopis nemad jätnud meie ees oma kohustused täitmata ja seetõttu näeb selline ähvardus välja pigem oma probleemide varjamisena, mitte soovina leida õiglast lahendust,” lausus Vilipuu.

Tüli aastaid sõbralikult koostööd teinud ja Koidula raudteepiirijaama ühispakkumisega võitnud Nordecon Infra (endine Aspi AS) ja Teede REV-2 vahel on käärinud juba mõnda aega. Keeruliseks teeb vaidluse asjaolu, et tööde juhtivpartner on Nordecon Infra ning Teede REV-2 osa on vastutada peamiselt mullatööde korraldamise eest. Tellija ehk Riigi Kinnisvara kannab raha tehtud töö eest aga Nordeconi kontole. 

Loe pikemalt tänasest Äripäevast

Osale arutelus

  • Kadri Jakobson

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed