Pirita linnaosa on oma kodu otsivate inimeste seas endiselt väga hinnatud piirkond ning tehinguteni jõutakse mullusest kiiremini, kirjutab Uus Maa Kinnisvarabüroo maakler Hardi Alliksaar.
Kui eelmise aasta samal perioodil sõlmiti maa-ameti statistika andmetel Pirital 52 ostu-müügitehingut, siis tänavu on selleks numbriks 63. Mõningane kasv võib olla tingitud nii poliitikamaastikul toimuvast kui ka lihtsalt suurtest hinnalangetustest ja soodsatest pakkumistest.
Korterid
Vaadeldes aasta alguse kinnisvaraturgu korterite osas, on näha, et pigem otsivad potentsiaalsed ostjad elamist uuematesse majadesse. Tehinguhindasid vaadates (jättes välja äärmused), paistab selgesti, et suurem osa tehinguid toimub praegu hindadega 15 000-20 000 kr/m2. Loomulikult ei saa antud hinnaklassi kanda üks-ühele üle kõigile Pirita korteritele, sest iga objekt on siiski unikaalne ning hinna määramisel tuleb arvestada nii konkreetse asukoha, korteri ja maja seisukorra kui ka paljude muude nüanssidega.
Majaosad
Kuigi korteritega toimuvad tehingud on alati olnud ja on ka jätkuvalt kogu tehingustatistikas ülekaalus, tuleb tõdeda, et viimasel ajal on tunduvalt suurenenud ka huvi majaosade vastu. Kõige eelistatum piirkond on jätkuvalt Maarjamäe, kus pakkumiste vähesuse tõttu on hetkel siiski väga raske sobivat elamist leida. Majaosade tehingute hinnad kõiguvad 1 - 4,4 mln kroonini ning sellest hinnavahemikust võib leida nii remonti vajavaid ridaelamuid kui ka uuemaid paarismaju.
Majad
Võrdväärselt majaosadega on toimunud ka majade tehinguid. Valdavalt on uue omaniku leidnud siiski vanemat tüüpi majad Mähe piirkonnas, kuid esineb ka kallimate ja uuemate majade tehinguid. Majade puhul levinuma ruutmeetrihinna välja toomine pole õigustatud, kuna erinevaid nüansse arvesse võttes võivad erinevused olla väga suured.
Elamumaa
Kevad on toonud ka maade osas märgatava huvi kasvu. Järjest enam otsitakse elamu ehitamiseks sobivat krunti, millel oleksid olemas ka kommunikatsioonid. Kahjuks on Pirital aga selliseid häid pakkumisi võrdlemisi vähe ning enamasti on pakkumishinnad väga kõrged. Tehingustatistikale tuginedes on näha, et valdavalt jäävad elamumaa ruutmeetrihinnad 1000-1300 krooni vahele, kuid esineb ka 600 ja 1500 kr/m2 tehinguid. Tublisti alanenud ehitushinnad ja soodsamad pakkumised mõjutavad kindlasti krundi otsijate otsust positiivsemas suunas ning mõistlikud pakkumised jõuavad tehinguni suhteliselt kiiresti.
Seotud lood
Tallinna Tehnikaülikool, Kliimaministeerium, EKVÜ ja EEL korraldavad järjekorras 11. Teadmistepõhise ehituse konverentsi. Konverentsi peaesinejad, Eero Lunden ja Miimu Airaksinen Soomest, lahkavad ehitussektori vastutuse teemat kliimamuutustega toime tulekul arhitekti ja kinnisvaraarendaja vaatest.
Enimloetud
3
Juht: ajatatud maksuvõlg on ka üks võimalik viis parandada ettevõtte likviidsust, isegi kui see on kallis viis
6
Projekteerimishanke eeldatav maksumus on 19 miljonit eurot + KM.
Hetkel kuum
Juht: ajatatud maksuvõlg on ka üks võimalik viis parandada ettevõtte likviidsust, isegi kui see on kallis viis
Eesmärk on saada Euroopa juhtivaks jätkusuutliku ja multimodaalse taristu rajajaks ning hooldajaks
Tagasi Ehitusuudised esilehele