Swedbank ostis Merirahu kinnisvaraarenduse

Pangad on seni kinnitanud, et neid kinnisvara omandamine ei huvita, kuid vastupidise märgina omandas Swedbanki tütarettevõte Ektornet hiljuti 66,6 miljoni krooniga Merirahu kinnisvaraarenduse.

Pankrotihaldur müüs eelmisel nädalal enampakkumisel Swedbankile laenu tagatiseks seatud Merirahu arendusprojekti kinnistud, mille alghinnaks oli 65 miljonit krooni. Huvi  tundsid selle vastu nii erainvestorid kui ka Swedbanki enda kinnisvaraga tegelev tütarettevõte Ektornet, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Erainvestorid olid valmis need kinnistud ära ostma 65 miljoni krooniga, kuid pank pakkus nad üle.

Ektornet Residential Estonia juht Meelis Shokman ütles, et nad pakkusid rohkem, kuna nägid, et pikemas perspektiivis võiks selle väärtus olla natuke suurem: "Esialgu me konserveerime selle ja aja möödudes me kokkuvõttes seda müüme".

Praeguseks on Swedbanki kinnisvaraüksusel kinnisvara mitmesaja miljoni krooni eest

Varahaldusfirma Redgate Capital partneri Veikko Maripuu sõnul võib teatud olukordades tekkida pankadel huvide konflikt. "Nad on igati seotud selle protsessi ahelaga. Aga teine asi on see, kas tõesti on siis nende rahapuhver samamoodi läbi arvutatud nagu erainvestoritel".

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed