Facio Grupp muutis oma ärinime 4. märtsil Elinord Ehitus OÜ-ks, mille juhatusse kuuluvad Toomas Tromp, Riho Kalve ja Ülo Older.
Facio Grupi käive oli 2008. aastal 77 miljonit krooni, puhaskasumit teeniti 7,6 miljonit krooni. Ülemöödunud aasta lõpuks oma põhitegevuseks hoonestusprojektide arendamise märkinud ettevõttel palgalisi töötajaid ei olnud ning juhatuse liikmetele tasu ei makstud.
Facio kaubamärk on tuntud alates 1988. aastast, mil riigiettevõtte Põhja
Kõrgepingevõrgud juurde loodi tootmis- ja teeninduskooperatiiv Facio.
Seotud lood
Harju maakohus otsustas võtta menetlusse ehitusettevõtja Toomas Trompi osalusega Elinord Ehituse vastu esitatud pankrotiavalduse, mille esitasid AS Pristis ja AS Valnes.
Harju maakohus määras täna toimunud ehitusfirma Facio kriminaalasja eelistungil uue eelistungi juuni keskpaika.
Alates eilsest, mil tehti vastav kanne äriregistrisse, on AS-i Facio Ehitus uueks ärinimeks AS Räga.
Facio Ehitus AS on taas sündinud – vastav kanne tehti äriregistrisse 5. novembril.
Tänapäevases arhitektuuris ei ole fassaad enam pelgalt hoone „nägu“, vaid osa selle identiteedist. Disain, vastupidavus ja jätkusuutlikkus on saanud võrdväärseteks väärtusteks. Ruukki disainprofiilid koos uute GreenCoat Pural BT pinnakatetega pakuvad arhitektidele ja arendajatele võimalust luua kestvaid, esteetilisi ja keskkonnasõbralikke fassaade.