9. märtsil tutvustati Berliinis uut käsiraamatut puitehitiste tuleohutuks projekteerimiseks.
Käsiraamatus selgitatakse Eurocode 5 kasutamist puitehitiste tuleohutuse talitluspõhiseks projekteerimiseks ja antakse arvutusteks vajalikud andmed uute puitmaterjalide nagu ristkihtpuit ja I-talad kohta.
Samuti on põhjalikumalt käsitletud puitkonstruktsioonide liiteid ja tule leviku takistamist neis olevates läbiviikudes. Lisaks uuriti tule leviku takistamist puitfassaadidel, uute meetodite rakendamisel on Šveitsis ehitatud kuni kuuekordseid täielikult puidust fassaadiga kortermaju.
Eurokoodid on mõeldud Euroopa ehitusregulatsioonide ühtlustamiseks ja käsiraamatu koostanud rahvusvahelise töörühma eesmärgiks on see, et aastaks 2020 oleks kõigis EL liikmesmaades lubatud puidust eluhoonete tuleohutuse talitluspõhine projekteerimine ilma korruste arvu piiranguta ja nõudeta kasutada sprinklereid. Tuleohutuse talitluspõhine projekteerimine on Eestis lubatud juba mitmeid aastaid, puudu on olnud kompetentsist ja arvutusteks vajalikest andmetest.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Käsiraamatu koostamisel osalesid teaduspartneritena 9 riigi 14 organisatsiooni või firmat, nende hulgas AS Resand (Alar Just) Eestist. Tööstuspartnerite hulgas oli Eesti Metsatööstuse Liit, osa käsiraamatu jaoks andmete kogumiseks tehtud katsetest toimusid Eestis Keskkonnainvesteeringute Keskuse toetusel.
Seotud lood
Kevadel hooldame niidukeid ja õlitame terrasse, aga puitfassaadi hooldamine ei tule sageli mõttessegi ning ega see polegi iga-aastane töö. Ent kui fassaadihooldus jääb pikalt tegemata, võib peagi ees oodata voodrilaudade vahetus, mis on suur ja kulukas ettevõtmine ka siis, kui otsustad seda oma jõududega teha.