Kinnisvara haldamine ja hooldamine kätkeb endas oluliselt rohkem teenuseid, kui pelgalt raamatupidamise organiseerimine või trepikodade koristamine- tegemist on väga komplekse teenustepaketiga, kirjutab Pindi Kinnisvarahalduse vanemhaldur Heliis Anto.
Tihtipeale ei taju korrashoiuteenuseid (haldus-hooldus) tellivad isikud, mida need teenused endas sisaldavad. Eelinfo on vajalik aga seetõttu, et suuta analüüsida erinevate teenusteosutajate pakkumisi, sest tihtipeale võivad hinnavahed tuleneda just erinevate teenuste sisust ja mahust.
Siinkohal toome välja levinumate haldus-hooldusteenuste nimekirja koos lühikese selgitusega, mida antud teenused endast täpsemalt kujutavad.
1) Haldusteenus. Kinnisvara haldamise eesmärk on tagada kinnisvara jätkuv olemasolu tema omanikule ning just sellest peab iga kinnisvarahaldur on tegevuses juhinduma.
Halduri tööülesannete hulka kuuluvad muuhulgas:
-Varustusküsimused- haldusobjektide varustamine kõige lepinguliste kohustuste täitmiseks vajalike vahendite ja materjalidega
- Mõõtjate näitude esitamine- teeninduspiirkonnas olevate mõõtjate näitude võtmine ja esitamine teenuse müüjale ning lõpptarbijale- Vajalike tööde teostamise organiseerimine- lepingute vormistamiseks vajalike algandmete kogumine, lepingulise objekti ülevaatus ja ettepanekute tegemine kliendile võimaliku ja/või vajaliku tööde mahu osas- Täitmise kontroll- lepinguga ettenähtud tööde teostamise süstemaatiline kontroll objektil- Suhtlemine klientidega- olemasolevate klientidega süstemaatiline suhtlemine,tagasiside klientide probleemidest ja nende operatiivse lahendamise
2) Raamatupidamisteenus
Raamatupidamise, rendi- ja üüriarvestuse kompleksteenus sisaldab jooksvat raamatupidamisarvestust, aruandluse esitamist, aastaaruannete koostamist, maksudeklaratsioonide esitamist Maksuametile ning rendi- ja üüriarvestuse paketti.
Klientide paremaks teenindamiseks on suurematel firmadel välja arendatud ka internetikeskond informatsiooni vahendamiseks ja arvelduste jälgimiseks.
3) Tehnohooldusteenus- tehnohooldus sisaldab järgnevaid tegevusi kinnisvaraobjekti füüsilise säilimise tagamiseks:
- Regulaarne ülevaatus objektil (ennetada avariilisi olukordi)
Hetkel kuum
Hanke võitja: “Ega enne ei ole ühtegi lepingut sõlmitud, kui allkirjad on all. Aga siis vajame inimesi juurde.”
Lisatud 60 suurema Inseneribüroo keskmised töötasud
- Krundi rajatiste tehnohooldus- Hoone põhitarindite tehnohooldus- Hoone keskkonnatehnika süsteemide tehnohooldus- Elektripaigaldiste hooldus jne
4) Avariijärelevalve- tööd, mille tegemise eeldus on avarii/rikke toimumine ja teostatavate tööde eesmärk on toimunud avarii/rikke ja selle tagajärgede likvideerimine
5) Heakorratööd-heakorratööde tegemine kinnistul ja hoones sisaldab kõiki neid tegevusi, mis on seotud puhtuse tagamisega ning tekkinud mustuse ning jäätmete kõrvaldamisega.
Heakorratööd jagunevad üldistatult kaheks- kinnistu välisterritooriumi korrashoid ehk majahoid ning siseruumide (peamiselt üldkasutatavad pinnad) koristus
6) Eripuhastus- eripuhastus kätkeb endas kõiki koristustöid, mis ei kuulu tavakoristuse alla. Eripuhastuse ampluaa on väga lai, sinna kuuluvad muuhulgas ka:
-põrandate süvapesu, vahatamine-akende pesu- fassaadipesu-ehitus-ja remondijärgne suurpuhastus-pööningute, keldrite koristus
7) Energiamärgise koostamine- energiamärgis on dokument, mille eesmärk on anda teada, kui palju sisekliima tagamisega hoone tarbib energiat, võrreldes teiste samaväärsete hoonete keskmise energiatarbimisega. Energiamärgist saavad koostada ja väljastada vaid selleks spetsiaalse koolituse saanud isikud. Tegemist on lisateenusega, mis korrashoiuteenuste tavapaketti ei kuulu.
Seotud lood
Kandideerimise tähtaeg: 20.03.2025