• 09.11.09, 09:29
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Valmis hoonete energiatõhusust käsitlev juhend

Teisipäeval esitletakse Tallinnas Meriton Conference&Spa Hotellis trükist „Hoonete energiatõhusus - sammud kvaliteedi parandamiseks“.
Valminud trükise näol on tegu eestikeelse juhendmaterjaliga, mis loetleb ja selgitab järk- järgult hoone kavandamise ja ehitamise protsessi aspekte, millele saab hoone energiatõhususe ja sisekliima kvaliteedi parandamisel tähelepanu pöörata.
Trükise toimetaja ja Tartu Ülikooli tehnoloogiainstituudi energiatõhusa ehituse tuumiklabori juhataja Tõnu Mauringu sõnul oli soov lihtsal ja näitlikul moel kirjeldada, millised otsused hoone energiatoimivust mõjutavad ja kuidas nende kaudu hoone kvaliteeti tõsta.
„Uuest aspektist tähendab hoone kvaliteet seda, et kulud selle soojaks kütmisele või jahutamisele on endistega võrreldes suurusjärgu võrra väiksemad, hoone kasutusmugavus ja sisekliima seejuures aga parenevad. Senistest praktikatest erinevalt eeldab see maja kui terviku toimimisele tähelepanu pööramist alates selle kavandamise algusest,“ selgitas Mauring.
Trükis on suunatud laiemale avalikkusele, kes soovib saada tugipunkte projekteerimis-ehitusprotsessi paremaks kontrollimiseks.
Juhendmaterjali koostas Tartu Ülikooli Spin-Off ettevõte OÜ PassiveHouse Tallinna Linnavaraameti tellimusel ja selle väljaandmist rahastati Euroopa Liidu projekt REBECEE (Renewable Energy and Building Exhibitions in Citys of the Enlarged Europe, e.k Taastuvenergia- ja ehitusmessid laienenud Euroopa linnades) raames. REBECEE eesmärk on propageerida Euroopas taastuvenergia kasutamist hoonete kütte- ja jahutussüsteemides ning energiasäästlikke lahendusi ehituses.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 02.12.24, 07:00
Ehitusekspertiisi ja järelevalve teostamine säästab aega, närve ja rahakotti
Ehitusprojektid, mida hakatakse sageli teostama ilma põhjaliku ja projekti ekspertiisi läbinud tööprojektita, võivad kaasa tuua tüütuid sekeldusi ning probleeme. Ehkki seadus ei pruugi alati projektile ekspertiisi nõuda, on see ülitähtis samm, mis aitab ennetada võimalikke ebakõlasid ning vigu.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele