Ida-Virumaa kinnisvara tulevik sõltub viisarežiimist

Pindi Kinnisvara Narva kontori juhataja Rene Zorin kirjutab, et Ida-Virumaa kinnisvaraturu edasine areng sõltub paljuski sellest, millal ja kuidas piiriületus lihtsamaks muutub.

Ida-Virumaa linnade kinnisvaraturg on võrreldes teiste Eesti linnadega veelgi suuremas kollapsis- kui mujal on hinnalangus olnud keskmiselt-50-55%, siis Ida-Virumaal on see olnud ca 70%. Põhjuseks suuremad sotsiaalsed probleemid ning pidevalt vähenev elanikkond.

Ehkki Ida-Virumaa linnadel on väga suur arengupotentsiaal, seisab see eelkõige Eesti-Venemaa suhete taga. Venemaa ärimehed, kes sooviks soetada endale Narva või Narva-Jõesuusse puhkemaja või alustada siin oma äritegevust, tunnistavad ausalt- tal ei ole mõtet omada Eestis midagi, kuniks piiriületusele kulub 8 tundi.

Kindlasti elavdab eelkõige venelaste arvelt Ida-Virumaa maade turgu ka pooleteise aasta pärast kaduv maamüügi piirang kolmandate riikide elanikele.

Suurimat potentsiaali näen Ida-Virumaa linnades Sillamäel, kus ostujõud on tänu seal toimivale vabakaubandustsoonile jätkuvalt üks maakonna kõrgemaid. Kindlasti areneb edasi vahepeal unarusse jäetud Narva-Jõesuu.

Probleemseimad piirkonnad on hetkel aga Kiviõli ning Kohtla-Järve linna Järve linnaosa, kus tehinguid tehakse vaid väga madalate hindadega ning kahetoalise korteri on võimalik soetada kõigest paarikümne tuhande krooni eest.

 

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed