4. november 2009
Jaga lugu:

Tallinna tulebki kasiinosaar

Tallinna linnavalitsus kavatseb kolmapäevasel istungil algatada Paljassaare tehissaare detailplaneeringu, millega linn määrab ehitusõiguse kolme omavahel ühendatud tehissaare rajamiseks.

Paljassaare sadama akvatooriumi ja Tallinna lahe alale on kavandatud üks kuni üheksakorruseline, üks kuni neljakorruseline ning üks ühekorruseline äripindadega ühiskondlik hoone, selgub eelnõu seletuskirjast.

Lisaks on kavandatud ka jahisadam ning rannapark koos kõrghaljastuse ja rannaga.

Korraldusega algatab linn ka detailplaneeringu keskkonnamõju strateegilise hindamise, sest planeeringu elluviimisega kaasnev tegevus nagu tehissaarte rajamine, millega kaasneb merepõhja tahkete ainete uputamine, omab olulist keskkonnamõju.

Planeeritavateke tehissaartele on kavandatud juurdepääs autoga maismaaga ühendava silla abil, jalakäijad pääsevad saarele samuti üle planeeritava jalakäijate silla.

Kuna planeeritav ala jääb merre, siis tulevikus on persepektiivi ka veetakso kasutuselevõtuks, mis ühendaks Tallinna lähiala sadamaid, nähtub eelnõust.

Parkimiskohti on alale planeeritud 530. Parkimine on kavandatud suunata hoonete all maa-alustel parkimiskorrustel, tehissaare maapealne ruum on kavandatud autovabaks.

23,76 hektari suurune maa-ala hõlmab lisaks tehissaartele ligi 28.000 ruutmeetri suurust Paljassaare 32c kinnistut, 14.420 ruutmeetri suurust kinnistut Paljassaare 32, 8630 ruutmeetri suurust kinnistut Paljasaare 32b ning ligi 12.000 ruutmeetri suurust kinnistut Paljassaare 32d.

Kõikide kinnistute omanik on AS KS Holding. Need maatükid ja lisaks veel 12 Paljassaare teel asuvat kinnistut krunditakse ümber 66 kinnistuks ja 28 kinnistule määratakse hoonestusõigus 96 hoone ehitamiseks.

Detailplaneeringu algatamist taotles 4. juulil 2008 sihtasutuse Kasiinosaar esindaja Märt Sults.

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva@ehitusuudised.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785helen.paapsi@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt