Büroohoonete omanikud enne rentniku leidmist siseviimistlusega enamasti ei alusta. Remondi ja siseviimistluse tegemine võib jääda nii rendileandja kui ka rentniku kanda.
Olukorras, kus büroopindade turul suur ülepakkumine, üüripindade renditasu remont eriti ei mõjuta ja omanik võtab kulud üha enam enda kanda.
Metro Capitali Eesti kontori juhataja Ain Kivisaar ütles oma praktikale tuginedes, et mitte ühegi algselt arhitekti kavandatud büroo planeering ja siseviimistlusmaterjalide valik pole tegelikkuseks saanud.
"Hoone omanikul on ehituse käigus mõttetu hakata ära arvama üürniku vajadusi ja nägemusi viimistluse osas. Seetõttu pole me alustanud ühegi büroo väljaehitust enne, kui on olemas konkreetne üürnik, kes kirjeldaks oma soove," märkis ta, pidades sellist lähenemist praegusel keerulisel turul oluliseks konkurentsieeliseks, mis on Metro Plazas võimaldanud saavutada rohkem kui 90protsendiline büroopindade täitumuse.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Kivisaare sõnul finantseerib siseviimistluse praegusel turul valdavalt majaomanik. Kuna see on tavapraktika, siis puudub lõpuni viimistletud ning viimistlemata karbi üürihindade hinnavõrdlus.
Loe pikemalt tänasest kinnisvara rubriigist.
Seotud lood
Rääkides Eestis valmivate kvaliteetsete uste ja akende tootmisest, ei saa üle ega ümber Haapsalu Uksetehasest. Ent pea 35 aastat järjepidevalt tegutsenud ettevõtte suund oleks võinud olla ka muu, sest esimese tootena valmistati tehases hoopis täispuidust kirst, mis tellimustööna Žiguli 09 katusel Soome sõidutati.