Lembit Tampere: sularaha on tõsiasi

Arco Vara juhatuse esimees Lembit Tampere ütles kolme osaluse müügiotsust kommenteerides, et oluline on ettevõtte likviidsuse tagamine.

„Kasum on arvamus, sularaha on tõsiasi,“ sõnas Tampere, vastates Äripäeva palvele kommenteerida kolme osaluse müügiotsust, mis tõi firmale 150 miljoni kroonise kahju.

„Kindlasti oli see õnnestunud tehing, kolmveerand aastat tagasi poleks see olnud võimalik,“ märkis ta.

Tampere selgitas, et kui ettevõttel pole likviidsust, pole võimalik pankadega rääkida, seetõttu paigutatakse saadud raha puhvrisse ning ei investeerita kuhugi.

Tehingut kommenteerides ütles Tampere, et see ei tulnud kergelt. „See on märk sellest, et on olemas inimesi, kes tõusevad püsti ning on valmis raha investeerima,“ märkis ta ning lisas, et see on märk turusituatsiooni muutusest.

Küsimusele, et kui turusituatsioon on paranemas, kas müügiga ei kiirustatud, vastas Tampere, et eitavalt: „Seal kus on müügihind, seal ongi turg.“

Objektide valikut põhjendas Arco Vara juht sellega, et nende objektidega ei saanud arendusega kiiresti edasi minna, kuna tegu oli ühisettevõtetega ning puudusid ka detailplaneeringud. Ta rõhutas, et nende eesmärk on eelkõige teiste arendustega kiiremini edasi minna.

Arco Vara võõrandas täna osalused Tallinna Olümpiaspordikeskuse AS-is, Floriston Grupp OÜ-s ja Arco Ärikeskuse OÜ-s Marcel Vichmanni ja Olav Miiliga seotud äriühingutele kokku 172 miljoni krooni eest.

Sellest 55 miljonit krooni on ostu-müügi eest tasutav summa ja 117 miljoni eest antakse üle olemasolevaid nõudeid müüdavate ettevõtte vastu. Tehingu kogukahjum on 150 miljonit krooni.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed