Vennad Ehitus tegevdirektor Agu Mutli ütles, et nad väga palju ühistutele töid ei tee, küll aga hinnapakkumisi, kuna ühistud on väga hinnatundlikud ja „spetsialiste“ on majas palju.
Tema sõnul tunnistatakse pakkumise võitjaks peamiselt odavpakkujad, kes unustavad tihtipeale midagi olulist pakkumisest välja ja lõpptulemusena tuleb ühistul kõrgema pakkumise summa ikkagi välja maksta, või jääb töö pooleli. Teine võimalus on, et läheb pisike firma pankrotti.
„Iseenesest on ühistu üks kindlamaid tellijaid. Kui midagi otsustatakse, siis raha selleks on olemas,“ märkis ta.
Ta lisas, et osakaal tellijana on seni ühistute osas samaks jäänud. Põhiliselt vahetatakse katuseid, soojustatakse fassaade, remonditakse või laotakse uusi korstnapitse, värskendatakse trepikodasid, valatakse panduseid, korrastatakse rõdusid, likvideeritakse seenkahjustusi, vahetatakse alumisi palke.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Rääkides Eestis valmivate kvaliteetsete uste ja akende tootmisest, ei saa üle ega ümber Haapsalu Uksetehasest. Ent pea 35 aastat järjepidevalt tegutsenud ettevõtte suund oleks võinud olla ka muu, sest esimese tootena valmistati tehases hoopis täispuidust kirst, mis tellimustööna Žiguli 09 katusel Soome sõidutati.