Tomingas: oleks võinud ka hullemini minna!

Äripäeva rikaste TOPis mullusega võrreldes 164 kohta allapoole tulnud Arco Vara asutaja, suuromanik ja nõukogu esimees Richard Tomingas pidas põhjuseks kinnisvaramulli lõhkemist ning lisas, et oleks saanud ka veel koledamalt minna.

„Ah, et millest selline kukkumine - eks põhiliselt ikka kinnisvaramulli lõhkemisest nii meil kui laias maailmas. Oleks võinud ka palju halvemini minna!,“ ütles Äripäevale antud kommentaari Tomingas, põhjendades möödunud aasta tabeli 14 kohalt 178-le kukkumist. Tema rikkus kahanes seejuures 1,6 miljardilt kroonilt 171 miljoni krooni peale.

Tomingas rääkis, et tegelikult ei oma tema jaoks see edetabel tähtsust. „Elus on palju tähtsamaid ja olulisemaid väärtusi kui raha ja igasugused sellelaadsed edetabelid,“ selgitas ta.
 
Arco Varast kõneledes mainis Tomingas, et 2009. aasta on sellele eelnenud aastast lootusrikkam. „Kontserni juhtkonnas on toimunud positiivsed muudatused, meie meeskonnaga on liitunud mitu väga head spetsialisti, kasvanud on nii meie majanduslikud näitajad, kui Arco Vara aktsiate väärtus börsil,“ rääkis ta.  

Küsimusele, kas ta järgmisel aastal võtab tabelis suuna taas üles poole, vastas Tomingas, kui Arco Varal läheb hästi, läheb hästi ka aktsionäridel ja temal. „Samas loodan, et ka kõigil teistel läheks järgmisel aastal paremini, kui sel aastal,“ lisas ta.  


 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed