Leedus on väljavaated büroopindade osas halvad

Langeval majandusel on tohutu mõju ärikinnisvara turule, mis reageerib kergelt kõikidele majanduslikele muutustele riigis.

Büroopindade sektoris, mis on kiirelt kasvanud ja kasvab väheneva nõudluse oludes praegugi, on väljavaated halvad ja olukord väga problemaatiline, vahendas City24 Leedu kinnisvaraturu ülevaates Saulius Vagonis, Ober-Haus Real Estate Advisors Leedu hindamise ja turu-uuringute grupi juht.

2009. aasta esimeses kvartalis vähenesid bürooruumide hinnad 20-25% ning teises kvartalis ei olnud stabiliseerumise märke näha – hinnad langevad endiselt. Olemasolevate klientide hoidmise ja uute ligimeelitamise nimel ei langeta üürileandjad ainult hindu, vaid pakuvad ka paremaid tingimusi (üldruumide ülalpidamise kulude, parkimisvõimaluste, halduskulude jms osas). Sarnased muutused toimusid äripindade sektoris, mille nõudlus on samuti oluliselt vähenenud. Sügavaim äripindade hinnalangus puudutas üksikuid prestiiþseid piirkondi. Kui aastatel 2007-2008 renditi Leedu suuremate linnade peatänavate äärseid äriruume välja hinnaga 100-200 LTL/m2, siis praeguseks on hinnad kahanenud 50-120 LTL/m2 tasemele. Suurimate kaubanduskeskuste omanikud peavad samuti mõtlema oma üürnike säilitamise peale, kuna ka kõige populaarsemad neist on silmitsi vähenevate käivetega.
Ärikinnisvara sektori perspektiiv ei ole kaugeltki optimistlik. Tohutu konkurentsi tõttu ei saa palju head oodata kolmandalt kvartalilt ega ka pikemat aega peale seda. On väga tõenäoline, et nimetatud sektor on juba läbinud oma kuldaja.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed