Tallinna linnavalitsus tutvustas eile munitsipaalkorterite uut etappi, millega üüritakse ehitusärimeestelt Raivo Rannalt ja Aivar Tuulbergilt Lasnamäe getos vastvalminud linnakortereid hinnaga, millega saaks vanalinnas "unikaalse elamise".
Kümne aastaga peavad Tartu ettevõtjad Rand ja Tuulberg Lasnamäe kõige tontlikumasse, Raadiku piirkonda ehitama 1170 korterit. 15 korterelamu eluruumide netopind on kokku ca 76 800 ruutmeetrit ning rendihind 136 krooni kuus ruutmeetri kohta.
Abilinnapea Eha Võrgu sõnul on linn juba paar kuud üritanud nimetatud rendisummat väiksemaks kaubelda. Seni pole see õnnestunud.
Seda viimati nimetatud hinda ei maksa aga mitte korteri üürija, vaid Tallinna linn. Korteri üürija - näiteks Tallinna õpetaja, lasteaednik, politseinik, ämmaemand või meditsiiniõde - maksab vastvalminud majas vaid 30 krooni ruutmeetri eest. Korterite üürihinda on võimalik kord aastas kuni 20 protsenti tõsta või langetada.
Linnapea Edgar Savisaar nimetas seda sotsiaalelu- ja majanduse elavdamise programmiks. Tema sõnul on see praeguses kriisiolukorras vajalik lüke, sest ei hoolitse mitte ainult alla 16aastast last kasvatavate inimeste elamispinna eest, vaid turgutab ka kõrbema kippuvat ehitusturgu.
Seotud lood
Kui räägitakse ärikinnisvarast, pööratakse enamasti tähelepanu selle asukohale, suurusele ja siselahendusele. Katuse peale mõeldakse sageli alles viimases järgus. Ent katus ei ole pelgalt funktsionaalne element, mis kaitseb vihma ja tuult eest. Tänapäevane katus on osa hoone toimivusest, energiatõhususest ja visuaalsest kuvandist. Kuidas teha katuse puhul tark otsus? Miks on oluline lähtuda kvaliteedist, mitte ainult hinnast? Ja mis rolli mängib katus ettevõtte jätkusuutlikkuses?