Glaskek avas PVC-akende tootmise kolmanda liini

Aasta algusest kogu Eesti tootmiste koondamist Tartusse alustanud Glaskek käivitas Haage-lähedal asuvas tehases PVC-akende tootmise kolmel tootmisliinil.

Alates selle aasta maikuust taastati PVC-akende tootmine kahes vahetuses, augustist hakati aknaid tootma juba kolmel liinil.

PVC-akende tootmise kolmas liin annab tööl 4 inimesele, kes valmistavad 25-30 akent päevas. Kokku valmib Tartu tehases 250-260 PVC-akent päevas.

Glaskek alustas aknatootmist Tartus 1996 aastal. Alates 2007 aastast toimub tootmine uues  Tartu lähistel Haagel asuvas tehases. Mis on suurim puitakende- ja liimpuidu tootmise tehas Eesti.
Hetkel toodab Glaskek Tartus PVC-aknaid,  puit- ja puitalumiiniumaknaid, puidust siseuksi, alumiinium fassaade ja lükandsüsteemid. Aknatootmise kõrval kaupleb Glaskek Lõuna-Eestis  juba mitu aastat päris edukalt kvaliteetsete seina- ja põrandaplaatidega.
Glaskeki suuremad objektid Tarus on Emajõe ärikeskus, Kaubamaja, teaduspargi peahoone Nooruse 1, Tartu vangla,  A´le Coq´i spordihoone, hotell Dorpat ja Tigutorn. 

Lisaks Tartule on Glaskekil tehas Tallinnas, kus toodetakse klaaspakette ja alumiiniumkonstruktsioone ning tootmine Narvas, kus töödeldakse terast, peamiselt valmivad sellest uksed.

Kokku töötas Glaskekis 2008.a. lõpu seisuga 950 inimest, kogu kontserni 2008.a. konsolideeritud ja auditeeritud käive oli 849 miljonit krooni.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed