Täna avatakse Tallinna kesklinnas Rotermanni väljakul esimene innovaatiline nullenergiaga moodulmaja, millest edaspidi võib saada plussenergiaga hoone.
Nullenergia-maja kasutab vaid nii palju enenrgiat, kui hoone ise toota suudab. Kui tellija ei soovi autonoomseid energiaseadmeid, siis on võimalik endale soetada ka pelgalt passiivmaja, mille küttekulu on tavamajast keskmiselt kümme korda väiksem.
Uudse moodulhoone väljatöötamisel oli üheks lähtekohaks, et kontseptsiooni saaks edasi arendada ka plussenergiaga majaks. See tähendab, et maja omanik võib hoone poolt toodetud energia ülejäägi energiavõrgule tagasi müüa.
Tegemist on ka maailma mastaabis unikaalse projektiga, mille avamisel osalevad majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts, kontseptsiooni looja arhitekt Rene Valner ja Innovatsiooniaasta juht Urmas Kõiv.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Kevadel hooldame niidukeid ja õlitame terrasse, aga puitfassaadi hooldamine ei tule sageli mõttessegi ning ega see polegi iga-aastane töö. Ent kui fassaadihooldus jääb pikalt tegemata, võib peagi ees oodata voodrilaudade vahetus, mis on suur ja kulukas ettevõtmine ka siis, kui otsustad seda oma jõududega teha.