Ligi viiendik eluasemelaenu võtnuist pelgab makseraskusi

Eesti täisealistest elanikest on 8 protsenti kogenud viimase poole aasta jooksul raskusi laenumaksete tasumisel, selgub rahvusvahelise uuringufirma GfK poolt aprillis läbiviidud tarbijauuringust. Perspektiivis kardetakse enim raskusi tarbimislaenu ja eluasemelaenu tagasimaksmisel.

Uuringust selgus, et kolmandikul Eesti elanikest vanuses 15-74 on võetud laen, mida praegu tagasi makstakse. 23 protsenti neist väitsid, et viimase poole aasta jooksul on tekkinud laenumaksete tasumisel raskusi, mis teeb 8% valimist.

Enimlevinud laenuks on elusaemelaen, mida maksab tagasi 14%,  sellele järgnevad krediitkaardi tagasimaksed (8%), tarbimislaen (7%) ning autoliising ja õppelaen (mõlemad 5%).

Makseraskustega toimetuleku taktikana nimetati kõige sagedamini makse ettenähtust hilisem tasumine (üle
neljandiku juhtumitest). Laenumakse tähtaja pikendamiseks pöördus laenuandja poole 16% vastanutest,
tuttavatelt on raha laenanud 13% ning makse on tasumata jätnud 10%. Vastanute hulgas polnud kedagi, kes oleks laenu teenindamiseks võtnud kiirlaenu või pöördunud pandimajja, ka ei olnud ükski vastanu pidanud laenuga ostetud varast loobuma.

Järgneva kuue kuu perspektiivis kardab raskusi tagasimaksmisel kolmandik tarbimislaenu võtnutest ja 18 protsenti eluasemelaenu omanikest.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed