3. juuni 2009
Jaga lugu:

Rohelised: ehituskeeluvööndi vähendamisega ei tohiks kiirustada

Riigikogu Roheliste fraktsiooni liikme Aleksei Lotmani arvates ei tasuks kiirustades ellu viia Saare maavalitsuse poolt välja pakutud ideed vähendada mereäärset ehituskeeluvööndi.  

“Valitsuse prioriteedid ja ühiskonna tähelepanu on praegu muudel küsimustel, mis tähendab, et inimesed ei jälgi hetkel seda temaatikat ja otsus võib tulla läbimõtlemata,” ütles Oma Saarele Aleksei Lotman, kelle sõnul tuleks ehituskeeluvööndi vähendamise teemal algatada suurem avalik diskussioon ekspertide ja keskkonnaministeeriumi osavõtul.

Mai keskel pöördus Saare maavanem Toomas Kasemaa omavalitsuste poole ettepanekuga alustada menetlust saartel mereäärse ehituskeeluvööndi vähendamiseks kahesajalt meetrilt sajale meetrile, nagu see on mujal Eestis, et vähendada bürokraatiat.

Aleksei Lotmani sõnul on Kasemaa küsimus, et kas saarte ja mandri rannikud on siis erinevad, et vajavad  erinevat ehitukeeluvööndi , on õigustatud. “Näiteks Läänemaa rannik ja Saaremaa lõunaosa rannik on väga sarnased,” märkis Lotman, viidates samas Põhja-Eesti ja Saaremaa põhjarannikule, mis on sootuks erinevad.

Seaduses ette nähtud ehituskeeluvööndi vähendamise protseduur üldplaneeringu kaudu on Lotmani sõnul mõistlik, vastuvõetamatuks peab ta aga praktikat, et keeluvööndit vähendatakse sageli jupphaaval detailplaneeringutega ehk siis üksikute kinnisvaraarenduste kaupa.

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva@ehitusuudised.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785helen.paapsi@aripaev.ee