15. mai 2009
Jaga lugu:

Tallinn taotleb Kopli liinide piirkonna maid munitsipaalomandisse 

Tallinna linnavalitsus on ette valmistanud esinduslikuks elamupiirkonnaks kujundada plaanitava Kopli liinide ala maatükkide munitsipaalomandisse taotlemise eelnõud.

„Tallinna Linnavolikogu otsuse eelnõude kohaselt taotletakse Tallinna linna omandisse Kopli liinide ja lähiala detailplaneeringu alusel linna arenguks, haljasalade ja ühiskondlike objektide rajamiseks ning transpordimaaks vajalikud maatükid kogupindalaga 2,2 ha,“ ütles abilinnapea Eha Võrk.

Kopli liinide ja lähiala detailplaneering hõlmab kokku 23,13 ha suuruse maa-ala, kuhu on kavandatud kokku 728 korterit, eakate keskus, lasteaed, kohvik, haljasalad ning ka äri-, teenindus- ja bürooruume. Detailplaneeringu koostas RAAM Arhitektid OÜ. Detailplaneeringu eesmärgiks on kujundada see miljööväärtuslikuks esinduslikuks korterelamualaks.

Tallinna Linnavaraamet kuulutas nädal tagasi välja linna omandis olevatele Kopli liinide ala kruntidele hoonestusõiguse seadmise konkursi. Konkurss kuulutati välja lähtudes Tallinna Linnavolikogu 16. aprilli otsusest 04.2009

Hoonestusõigus seatakse detailplaneeringu kohaselt moodustatavale 59-le elamumaa sihtotstarbega kinnistule kogupindalaga 35 292 m². Hoonestusõigus seatakse 99 aastaks, hoonestusõiguse tasu algsuuruseks on 56 miljonit krooni.

Võrgu sõnul on hoonestusõiguse seadmise eesmärgiks Kopli liinide ja lähiala kujundamine esinduslikuks korterelamualaks. Lisaks korterelamute ehitamisele ja taastamisele tuleb hoonestajal välja ehitada ehitiste teenindamiseks vajalikud tehnovõrgud, vihmaveekanalisatsioon ja tänavarajatised koos tänavavalgustusega ja liikluskorralduse süsteemidega ning üldkasutatav haljastus rajada.

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva@ehitusuudised.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785helen.paapsi@aripaev.ee