17. aprill 2009

Rae valda planeeringuga vastuolus kerkinud maja sai JOKK-lahendi

Kahe aasta eest kerkis Rae valda Peetri külla oodatud lasteaia asemele neljakorruseline korterelamu, kirjutab Eesti Päevaleht.

Koger ja Partnerite rajatud maja oli vastuolus kehtiva detailplaneeringuga, kuid vald ei liigutanud lillegi, et takistada maja rajamist.

Kaugel sellest – planeeringu järgi kahekorruselise maja krundile anti neljakorruselise elamu ehitusluba, mille arendaja rõõmsalt ka täitis.

Eelmisel kuul sai asi lõpuks tõelise JOKK-lahenduse, kui vald kehtestas tagantjärele detailplaneeringu muudatuse, mis muutis õigustühise ehitusloaga maja ehituse aadressil Kuldala tee 11 igati legaalseks.

„Kohaliku elu küsimused on antud kohaliku võimu otsustada, kuid möönan, et õigusvastase haldusakti seadustamine planeeringu muutmise teel ei ole kõige ausam lahendus,” ütles Harju maavanem Värner Lootsmann, kes pöördus maja ehitamiseks loa andnud määruste vastu ka kohtu poole.

Kohus tunnistas Rae valla esialgsed load maja rajada ebaseaduslikuks, kuid tagantjärele planeeringu vastuvõtmisega kadusid kõik õiguslikud vastuolud nagu tina tuhka.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688