9. aprill 2009
Jaga lugu:

Taavi Aas: Lõpuks ometi saab Tallinna Linnahall väärika ilme

Tallinna abilinnapea Taavi Aasa sõnul on linnavalitsused linnahalli renoveerimisest aastaid rääkinud, kuid märkimisväärsete tegudeni ei olnud siiani jõutud.

„Lõpuks ometi oleme leidnud investori, kellel on usku ja piisavalt nii rahalist kui ka kogemuslikku võimekust Linnahalli ja seda ümbritseva ala kujundamiseks meelelahutus- ja konverentsikeskuseks,“ ütles Aas.

Aas rõhutas, et Linnahall on piirkonna arhitektuurne dominant ning ilma seda korda tegemata ei maksa loota ka kogu piirkonna aktiivseks ja esteetiliselt nauditavaks linnaruumiks kujunemist. „Paraku on reisisadama ümbruse uushoonestamine olnud seni üsnagi eklektiline ning alustatud Admiraliteedibasseini äärsed suured kinnisvaraarendused on praeguse majandussurutise tingimustes toppama jäänud,“ nentis Aas.

Aasa sõnul on Linnahalli ja lähiala arendamisest huvitatud firma igati usaldusväärne ning jätkuvate põhjalike läbirääkimiste tulemusena pannakse üksikasjalikult paika lLinnahalli kui arhitektuurimälestise rekonstrueerimise ja renoveerimise tingimused.  „Linnahalli välisilme peab säilima, mis tähendab, et Linnahalli laiendada ja kõrgemaks ehitada ei ole lubatud,“ rõhutas Aas.   „Säilitada tuleb ka suur saal. Muus osas võib teha siseruumide planeeringus muudatusi, kuid ka need peavad olema eritingimustega kooskõlas.“

Linnahalli kui silmapaistva arhitektuurimälestise renoveerimiseks seatud muinsuskaitse eritingimused kindlustavad nii hoone välisilme kui ka sisemuses kõige väärtusliku säilimise.

Tallinna Linnahalli ja lähiala on püütud Aasa sõnul nii maha müüa kui ka alale hoonestusõigust seada juba Mõisa, Pakosta ja Paltsu ajast, kuid need tehtud katsed on seni ebaõnnestunud.

„Viimati nurjus hoonestusõiguse seadmise katse kaks aastat tagasi,“ meenutas Aas. „Eesmärgiks oli leida arendaja, kes renoveeriks kompleksi moodsaks rahvusvahelisel tasemel konverentsi- ja kontserdikeskuseks, paraku ei meelitanud konkurss ligi mitte ühtegi huvilist.“

2004.. aasta novembris tuli linnavolikogul nurjunuks tunnistada Linnahalli ja seda ümbritsevate kinnistute müük eelläbirääkimistega pakkumise teel, sest ainus potentsiaalne ostja oli huvitatud võimalusest Linnahall lammutada ning alale uued hooned ehitada. “Loomulikult oli sellega nõustumine välistatud, sest tegemist on arhitektuurimälestisega, mille lammutamine ei tule kõne allagi,“ ütles Aas.

„Investori leidmine on põhjustanud meie oponentide valulise reaktsiooni, sest võimalus praegust linnavalitsust tegevusetuses süüdistada on jällegi kadunud ning juba ette valmistatud süüdistavad poliitilised artiklid seega kasutud,“ ütles Aas. „Loodame, et oleme edukad. Linnahall ootab päästmist ja Eesti majandus vajab hädasti investeeringuid, seda enam miljardilisi. Ma olen väga uhke, et just nimelt Tallinn toob Eestisse kõige mahukamad välisinvesteeringud.“

 

Jaga lugu:
Seotud lood
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva@ehitusuudised.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785helen.paapsi@aripaev.ee