7. aprill 2009
Jaga lugu:

Korteriühistute toetused kuivavad kokku

Kui eelmisel aastal tõmbas KredEx korteriühistute renoveerimise toetusi koomale, jättes selle võimaluse vaid miljööväärtuslikes piirkondades asuvatele või enne 1940. aastat ehitatud korterelamutele, siis tänavu keeratakse kinni needki rahakraanid, vahendab Eesti Päevaleht.

 2008. aastal said energiasäästlikkuse suurendamiseks ette nähtud kümneprotsendist otsetoetust 495 ühistut kogusummas 34,2 miljonit krooni, kusjuures 20 miljonit sellest moodustas 2007. aasta toetuste väljamaksmine.

Tänavu jäävad aga käiku vaid energiaauditi ja ehitisekspertiisi tegemise, ehitusprojekti koostamise ja omandireformi käigus tagastatud korterelamute renoveerimiseks mõeldud toetused. Uue meetmena plaanitakse kasutusele võtta väikese intressiga laenu andmine, kuid selle käivitumine on venima jäänud, sest Euroopa Nõukogu ei jäänud eelmisel aastal KredExi programmiga kohe rahule.

„Soodne laen ei anna mingil juhul sama häid tulemusi kui otsene toetus,” kommenteeris Eesti korteriühistute liidu esimees Raimo Jõgeva renoveerimistoetuste asendamist laenudega. „Energiaauditi ja ehitisekspertiisi tegemise ning ehitusprojekti koostamise toetused jäävad aga renoveerimistoetustele mahu poolest tunduvalt alla.”

KredExi eluasemedivisjoni juht Mirja Adler möönis, et otsetoetuste ja väikese intressiga laenu omavaheline kombineerimine oleks loomulikult positiivne, ent praeguses majandussituatsioonis on see siiski ebatõenäoline.

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva@ehitusuudised.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785helen.paapsi@aripaev.ee