Sirgala harjutusvälja investeeritakse 50 miljonit  

Kaitseministeeriumi 10aastase plaani kohaselt kulutatakse Sirgala harjutusvälja ehitamiseks kuni 50 miljonit krooni.

Millal ehitustöid Sirgalas alustatakse ning millises mahus sinna lähiajal investeeringuid tehakse, selgub siis, kui kaitseministeerium on valmis saanud järgneva nelja aasta tegevuskava, mis praegu on koostamisel, kirjutab Põhjarannik .

Eelprojektis on Sirgalasse ette nähtud mitu väljaõppeala ja -rajatist, kuni kolm ohutustehnika nõuetele vastavat tranšeedesse paigutatud lasketiiru, mitmele eri relvaliigile mõeldud avamaastiku laskeväli, kaks granaadiviskekohta, lõhkamiskoht ning teeninduskeskuse ja välimajutuse ala.

Ehituse käigus raadatakse umbes 490 hektarit metsamaad ning ehitatakse 7 kilomeetri ulatuses uusi teid.

Kaitseministeeriumi infrastruktuuri osakonna juhataja Nele Loorentsi sõnul suuri rajatisi harjutusväljale planeeritud ei ole ning lõviosa töödest moodustab just metsamaade raadamine. "Suurem osa planeeritud summast kulub just mitmesugustele raietöödele ja maastiku kujundamisele," selgitas ta ning lisas, et täpsem tööde graafik ja maksumus saavad paika siis, kui valmib 2009.-2013. aasta tegevuskava, sest Sirgalat puudutavad investeeringud peaksid selle ajavahemiku sisse ära mahtuma.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed