Kuna Tallinnas paiknevate elamute hinnad ei ole enamikule ostjaskonnast jõukohased, on ostjad suunanud pilgud Tallinnast ca 30-40 km raadiuses asuvate piirkondade poole, vahendab Arco Vara turuülevaade.
Suvilat või vanemat elumaja soetades eelistatakse hoonet, mida on lihtne aastaringselt kasutusele võtta. Eelistatumad on piirkonnad, mis paiknevad suuremate asulate (nt. Saku, Saue jne) naabruses ning kus on hea infrastruktuur ja transpordiühendus Tallinnaga.
Tallinnast kaugemal kui 40 km asuvaid vanemaid elamuid soetatakse peamiselt eesmärgiga hooned kasutusele võtta hooajaliselt (suvitamiseks). Seejuures on likviidsemad looduslikult eripärased kinnistud (nt. ilus kõrghaljastus, reljeefsus, veekogu lähedus). Vanemate (talu)hoonete hinnad sõltuvad eelkõige nende elamiseks kõlbulike pindade suurusest ja korrasolekust. Muud pinnad huvitavad tänast ostjat vähe.
Ka üle 2 ha suurune krunt ei lisa kinnistule olulist lisaväärtust (va. juhul, kui tegemist on arenduspotentsiaaliga). 1-2 ha suurune krunt on piisavalt privaatne ning suurema krundi puhul muutub probleemseks selle korrashoid.
Seotud lood
Kui ettevõte sünnib soovist teha midagi sisukat ja põnevat, ei pruugi esialgu ollagi suurt strateegiat ja visiooni. Ent kui sellele lisandub aastatepikkune sihikindlus, oskus õigeid otsuseid teha ja kirg valdkonna vastu, võib sellest kasvada midagi suurt. Just nii on läinud ettevõttega Optimus Systems, mis alustas 20 aastat tagasi viieliikmelise meeskonnana ning on nüüdseks kasvanud Eesti turvavaldkonna liidriks.