Ilmarise tehasehoone kõrvale võivad kerkida ärihooned

Tallinna linnavalitsus kavatseb esitada linnavolikogule kehtestamiseks detailplaneeringu, mis võimaldab ehitada Mustamäe tee 17 ja 19 kinnistutele kuni 8-korruselise ärihoone.

Detailplaneeringu kohaselt on võimalik rajada Mustamäe tee 17 kinnistule kuni 8-korruseline ja Mustamäe tee 19 kinnistule kuni 6-korruseline ärihoone. Mõlemale hoonele on planeeritud ka üks maa alune korrus. Ühtlasi muudetakse detailplaneeringuga maa sihtotstarve transpordi- ja elamumaast ärimaaks.

Planeeritav maa-ala asub Mustamäe tee, Mehaanika, Keemia ning Välja tänavate vahelises kvartalis, Mustamäe tee ja Mehaanika tänava ääres. Kuna planeeritav maa-ala jääb linna ühe olulise magistraaltänava Mustamäe tee äärde, siis on piirkonnal hea ühistranspordiühendus teiste linnaosadega. Lähim ühissõidukipeatus jääb planeeringualast ligikaudu 100 m kaugusele.

Mustamäe tee ääres paiknevad nii kaubandus- kui ka teenindusasutused. Lähim suurem kaubanduskeskus on Marienthali Selver.

Teemaplaneeringu “Kõrghoonete paiknemine Tallinnas” kohaselt on läheduses paiknev Endla – Mustamäe tee – Mehaanika – Metalli („Ilmarise“) kvartal kavandatud üheks Tallinna võimalikuks kõrghoonete piirkonnaks.

Planeeritav ala asub kesklinna lähedal tiheda liiklusega tee ääres. Planeeritavad hooned jäävad Mustamäe tee äärde ning tekitavad ülelinnalise liiklusmagistraali ja üksikelamute rajooni vahele mürakaitseseina. Kavandatavad ärihooned soodustavad piirkonna polüfunktsionaalsemaks muutumist.

Detailplaneeringu koostas K-Projekt AS. Detailplaneeringu koostamise algatamist taotles 26. mai 2006 avaldusega Piiri Kinnisvara OÜ.

 

 

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed