Arco Vara vanemmaakler Maia Daljajev ütles ehitusuudised.net-le, et kuigi esmapilgul võib tunduda, et pooliku maja või ridaelamuboksi saab odavalt soetada, võib see tegelikult väga kalliks osutuda.
„Kui tegemist on pankrotistunud arendajaga, kus infrastruktuur ei ole lõplikult valmis, kujuneb selle välja ehitamine piirkonna elanikele väga kalliks,“ osutas ta. Enamasti ei suuda ka vallad finantseerida tegemata jäänud tänavate ehitamist. Lisaks ei anna keegi enam garantiisid, et varem lubatud tööd on ikka tehtud, näiteks kõik liitumised (elekter, vesi), mis lisavad ostjale kulutusi juurde.
Daljajev märkis, et põhjus, miks on just poolikuid ridamaju ning eramuid sundmüüki sattunud ning miks on nende hinnad nii palju kukkunud, on see, et inimesed ei julge osta poolikut asja, kus nad ei tea täpselt palju tuleb veel majja investeerida. Teine põhjus on, et selliste objektide ostmise finantseerimiseks on oluliselt raskem pangast laenu saada kui valmis objektile.
Inimesed ei usu enam põllupealsete arendajate jutte loodavast täisväärtuslikust elukeskkonnast koos korralike teede, lasteaedade ja poodidega, kui mitte midagi ei ole veel reaalselt valmis ehitatud. Kuid keegi ei taha kogu elu porisel või tolmusel teel elada, kus on pidevalt üleujutused.
Maakler lisas, et kõige reaalsem ostja sellistele arendusprojektidele oleks teine eluvõimeline arendusettevõte, kuid nemad on täna väga ettevaatlikud uute projektide alustamisega.
Seotud lood
Kui Kristo Peerna 8 aastat tagasi perele maja hakkas ehitama, otsis ta pikalt lahendust, mis oleks võimalikult tugeva konstruktsiooniga, soe ja kauakestev. Nõuetele vastavaks osutus soojustatud termoplokilahendus Insulating Concrete Form (ICF) ja esimeste aastate järel oli selge, et see ongi meie kliimas parim võimalik majaehitusmaterjal.