Majanduskriis ohustab 40 protsenti elanikest tööd otsides mööda Venemaad ringi rändama, kirjutab valitsuse häälekandjas Rossiskaja Gazeta Kaasaegse Arengu Instituudi juhatuse liige Jevgeni Gontmaher.
Ekspresskinnisvara vahendab, et tema sõnul pole välistatud, et inimestel tuleb sõita teistesse regioonidesse ja töötada seal vahimeetodil ning selleks läheb vaja odavaid ühiselamuid. Rikkaid venelasi, kes teenivad ligi 11 000 krooni pere liikme kohta kuus ja vaeseid, kelle sissetulek pere liikme kohta ei ületa 3600 krooni, kriis oluliselt ei puuduta., vahendab Ärileht.
Kuid 40 protsenti venelastest teenib pere liikme kohta ligi 7200 krooni kuus. Nad on võtnud laenu auto ja eluaseme ostmiseks ja õppinud kasutama tasulise meditsiini hüvesid ning just seda sissetulekugruppi tabab majanduskriisi löök Gontmahheri hinnangul kõige valusamalt. „Inimesed püüavad iga hinna eest raha teenida, unustades puhkepäevad ja puhkused,” kirjutab teadlane. „Seda tehakse oma tervist ohvriks tuues, millele ei jätku enam aega ega raha.”
Nii langeb Venemaa riiklikule tervishoiusüsteteemile täiendav koormus, sest majandusedu aastatel on ta teenindanud peamiselt vanureid ja lapsi.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Kevadel hooldame niidukeid ja õlitame terrasse, aga puitfassaadi hooldamine ei tule sageli mõttessegi ning ega see polegi iga-aastane töö. Ent kui fassaadihooldus jääb pikalt tegemata, võib peagi ees oodata voodrilaudade vahetus, mis on suur ja kulukas ettevõtmine ka siis, kui otsustad seda oma jõududega teha.