• 10.11.08, 11:55
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Energiaaudit aitab küttekuludelt kokku hoida

Euroopa Liidu riikides kulub enim energiat elamute kütmisele Baltimaades, ent põhjus pole kliimas, vaid elamutes, mis ehitatud ajal, kui energiakulu ei olnud oluline, kirjutab Äripäeva kinnisvara rubriik.
Energiaaudit on analüüs hoone senisest energiakasutusest. Audit juhib tähelepanu energiasäästu võimalustele, aidates vähendada igakuiseid küttearveid.
Ülevaate saab elamu energeetilisest ja tehnilisest olukorrast, seatakse energiasäästu eesmärgid ja koostatakse investeeringute plaan eesmärkide elluviimiseks.
Energiaaudit sisaldab torustike ning kütte-, ventilatsiooni- ja õhukonditsioneerimissüsteemi, ehituskonstruktsioonide ja elektri- või automaatikasüsteemi uuringut.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Hoone soojuskaod arvutatakse seintele, lagedele, põrandatele, ustele, akendele.
Tulemusi võrreldakse soojusmõõtjatega mõõdetud soojushulkadega ja analüüsi põhjal tehakse järeldused.
Termopilt ehk infrapunapilt aitab tuvastada soojalekkeid ja kontrollida hoone seina, akende ning erinevate liitekohtade kvaliteeti. Samuti on võimalik teha termokaamera abil kindlaks seinasiseseid külmasildu.
Pildi värvigamma järgi on võimalik hinnata, kui korralikult on soojustus paigaldatud. See on visuaalne abivahend energiaauditi tegemisel ning renoveerimisvajaduse mõistmisel.
Lisaks koostatakse auditis tööde plaan ning järjekord. Auditi tellija saab ülevaate, kui palju iga säästumeetmele kulutatud kroon hoone energiakulutusi vähendab.
Tööde elluviimisega kaasneb lisaväärtusena hoone välimuse ning kommunikatsioonide tehnilise seisundi ja töökindluse paranemine.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 03.07.25, 10:44
Eesti firma lubab välisvoodrilaudadele 50 aastat garantiid
Kevadel hooldame niidukeid ja õlitame terrasse, aga puitfassaadi hooldamine ei tule sageli mõttessegi ning ega see polegi iga-aastane töö. Ent kui fassaadihooldus jääb pikalt tegemata, võib peagi ees oodata voodrilaudade vahetus, mis on suur ja kulukas ettevõtmine ka siis, kui otsustad seda oma jõududega teha.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele