12. jaanuar 2008
Jaga lugu:

Maaomanik takistab Paide–Türi tee-ehitust

Probleemid maaomanikega ja omavalitsuste üldplaneeringute venimine viisid maanteeameti otsuseni alustada tee-ehitust Paide ja Türi vahelisel teelõigul seal, kus võimalik.

Veel üleeile olid maanteeameti ja maavalitsuse esindajad teadmisel, et aasta algul väljakuulutatud Paide–Türi tee-ehitus jääb taas toppama, kirjutab Järva Teataja.

Põhja regionaalse maanteeameti direktori asetäitja Aivo Salumi selgitusel oli kavas teha valmis teelõik koos kergliiklusteega Paide ja Kirna vahel, kuid siis selgus, et Reopalusse kavandatud ringristmiku aluse maatüki omanikuga kokkuleppeni ei jõua.

"Projekt on olemas, raha on olemas, kuid me ei saa hakata võõrale maale ehitama," ütles ta.

Eilsel nõupidamisel kaalus maanteeameti juhtkond võimalust ehitust siiski alustada ja teha tööd valmis probleemse kohani Reopalus.

"Ehitame välja lõigu Kirnast Reopaluni ilma Reopalu ristmiku täislahenduseta, rajame ristmikule ajutised katteta kergliiklustee osad ja ülekäik jääb esialgu liiklussaarena," selgitas Salum.

Reopalu ringristmiku koos jalakäijate tunneliga ja Türi–Kirna lõigu lõpliku lahenduse saab teha pärast Väätsa ja Türi valla üldplaneeringute valmimist, mis annab võimaluse vajalikku maad sundvõõrandada.

Salumi ütlust mööda on Paide ja Türi vahelise tee remondiks plaanitud 100 miljonit krooni, millest 50 miljonit selleks aastaks.

Juhul, kui Paide–Türi vahel ehitada ei saa, tuleb raha suunata teisele teehoiukavas olevale objektile. Kui tööd taas edasi lükkuvad, võib tee edaspidi rahast üldse ilma jääda ning saada vaid uue katte kergliiklusteedeta, mis on praeguste probleemide osaline lahendus.

Salumi ütlust mööda ei saa maaomanikke selles süüdistada, kui nad püüavad läbirääkimistel saada endale paremaid tingimusi.

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva@ehitusuudised.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785helen.paapsi@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt