Tähtajaks tasumata laenude taga on koduvahetajad

Nordea pangajärelevalvespetsialist
Alar Kondratjev ütles, et hapudelaenude kasv tuleneb koduvahetajaid
painavast müügiperioodi pikenemisest.

"Tähtajaks tasumata laenude maht on kuu-kuult tõepoolest suurenenud," nentis Kondratjev, "põhiliselt seetõttu, et müügiperioodid on pikenenud ning tagatise omanikud ei jõua kinnisvara mõistliku aja jooksul maha müüa."

Nordea pank soovitab taoliste probleemide vältimiseks arvestada varasemast pikema müügiperioodi ja madalamate hindadega juba ette, st enne eluasemelaenu võtmist.

"Juhul kui tõepoolest mõni ootamatus rivist välja lööb ja makseraskuste tekkimine on tõenäoline, tuleks teha pangaga koostööd juba enne võlgnevuse tekkimist või hiljemalt selle tekkimise hetkel," lisas Kondratjev. "Ühiselt on alati võimalik jõuda mõistliku ja mõlemale poolele sobiva kompromissini. Kui aga laenu maksmisesse on tekkinud juba mõne kuu pikkune auk, on oma kohustustega taas ree peale saada keerukas."

Vastuse sellele, kas võlgnevuste kasv on hooajaline või süveneva trendiga, annab Kondratjevi hinnangulnovember ja detsember. "Tavaliselt üritatakse aasta lõpuks oma probleemid lahendada ja uude aastasse minna ilma võlgnevusteta," rääkis ta.

Mis puudutab valuutavahetust, siis Nordea panga jaoksoli äsja möödunud nädalavahetus nagu iga teine ning suurenenud huvi eurode vastu ei olnud.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed