Arco Vara müüs poole Läti arendusprojektist norralastele

Täna, 29. juunil müüsid Arco Vara
tütarettevõte Arco Investeeringute AS ja Arco Vara Läti operatsioonide juht
Viktors Savins poole Riia Bišumuižas II arendusprojektist Linstow Baltic
SIA-le.

Linstow Baltic omandas tehinguga 50% SIAst Bišumuižas nami, teatas Arco Vara börsile.

Arco Investeeringute AS ja Viktors Savins võõrandasid vastavalt 40% ja 10% osaluse nominaalväärtuse (vastavalt 800 LVL ja 200 LVL (18 000 ja 4500 krooni)) eest.

Tehingu järel tasub Bišumuižas nami SIA nelja kuu jooksul Bišumuižas II arendusprojekti eest Arco Varale ja Viktors Savinsile 19,22 miljonit eurot (ca 300,7 miljonit krooni).

Tehingu tulemusena saab Arco Vara grupp teises kvartalis konsolideeritud finantstulu ca 7,5 miljonit eurot (ca 117,35 miljonit krooni). Arco Vara konsolideeritud ja auditeerimata puhaskasum 2007. aasta esimeses kvartalis oli 4,4 miljonit eurot (69,1 miljonit krooni).

Lõpuleviidud tehingu järel säilitab Arco Investeeringute AS 40% ja Viktors Savins 10% osaluse Bišumuižas nami SIAs. Tehingu jõustumiseks peab selle heaks kiitma Läti konkurentsiamet.

24. aprillis ostis Bišumuižas nami SIA Arco Varalt ja Viktors Savinsilt osaluse ettevõttes Sportings Riga SIA, millele kuulub Riias asuv 111 596 m2 kinnistu aadressiga Zalu tn 8. Kinnistule on kavas rajada prognoositavalt 1085 korterit.

Linstow Baltic SIA omanik Linstow AS on Anders Wilhelmsen Groupi kuuluv Norra juhtiv kinnisvaraarendaja, kelle üheks põhiliseks tegevusvaldkonnaks Baltikumis ja Skandinaavias on hotellide ja kaubanduspindade arendamine.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed