Tootmismaa hind ületab rekordeid

Eelmise aasta kevadel toimus tootmismaa turul kiire
hinnatõus, mis aasta teisel poolel küll mõnevõrra aeglustus, kirjutas
Äripäev.

Logistiliselt heas asukohas paiknevate, osaliselt ärimaa potentsiaaliga ja detailplaneeringuga tootmiskruntide müügihinnad ulatuvad kuni 3000 kroonini ruutmeetri kohta ja kohati ka kõrgemale. Tänu headele logistilistele lahendustele ja kommunikatsioonitrasside olemasolule on laopinnad üha enam kontsentreerunud tehnoparkidesse. Tallinna lähistel asuvate Tännassilma ja Jüri tehnoparkides on tänaseks kõik krundid müüdud. Tõenäoliselt ollakse praegu neis piirkondades valmis kruntide eest maksma juba ca 1500 kr/m2. Tartu mnt suunas linna piirist veidi kaugemal asetseva tootmismaa hinnatase jääb üldjuhul vahemikku 400-1000 kr/m2, sõltudes suuresti konkreetsest asukohast (kaugus linnapiirist, piirnemine Tartu maanteega jne), suurusest, detailplaneeringu ja kommunikatsioonide olemasolust. Tartu maanteega piirnevate suuremate maatükkide hinnatase on ca 1000-1500 kr/m2. Mõigu tehnopargis (linna piiril Tartu maantee ääres) küsitakse hetkel kruntide eest juba 1700-2500 kr/m2.

Suur-Sõjamäe tootmismaa hinnatase jääb valdavalt vahemikku 800-1300 kr/m2. Peterburi tee äärne tootmismaa omab tihti ka ärilist potentsiaali, mistõttu on selle hinnatase tootmismaa üldisest tasemest kõrgem, olles ca 1500-2500 kr/m2. Hea asukohaga tootmismaade pakkumine on väga piiratud. Tartus Ülenurme tehnopargis on maa hinnad 500-550 kr/m2 + km, Vahi tehnopargis 400 kr kr/m2 + km. Mõlemas piirkonnas on müük kulgenud suhteliselt stabiilse tempoga.

Linnas ja selle äärealadel on äri- ja tootmiskruntide tehinguid suhteliselt vähe. Siiski võib mainida, et Ringtee ümbruses on keskmiseks hinnatasemeks kujunenud 1000-2000 kr/m2. Pärnus on tootmismaa hind sõltuvalt asukohast vahemikus 300-1000 kr/m2.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed