Hansapank: laena mõistlikult!

"Laena mõistlikult!" programmiga soovib
Hansapank levitada mõtteviisi, et laenu võtmine on loomulik viis oma
elukvaliteedi parandamiseks, kuid ei tohi olla kergekäeline otsus.

Programmi raames märgistab Hansapank "Laena mõistlikult!" märgiga oma kontorid, koostöös tarbijakaitseametiga on kokku pandud nõuandeid sisaldav infovoldik.

"Meie eesmärk ei ole aga viia majapidamisi finantspingesse, vaid pigem anda neile nõu, kuidas seda mitte teha," lausus Hansapanga Eesti peadirektor Priit Põldoja. Tema sõnul teevad kliendid mõistliku laenuotsuse siis, kui mõtlevad hoolikalt läbi, milleks pangalt lisaraha vajatakse ning milline on jõukohane summa.

Hansapangale kuulub Eestis eraisikute finantseerimise turust üle 50%. "Me ei võta oma tegutsemist lihtsalt kui äri tegemist, vaid tunneme lisakohustust – vastutust Eesti majanduses toimuva eest," rääkis Põldoja. Tema sõnul on üldise majanduskasvu toel olnud ka laenuturu kasv viimase kahe aasta jooksul liiga kiire ning jätkusuutliku arengu tagamiseks peab kasv edaspidi olema aeglasem. Juba praegu on selles osas näha turu iseregulatsiooni ilmnemist. Kinnisvarahindade ja intressimäärade tõusu mõjul on kasvutempod oluliselt aeglustunud - tänavuse aasta alguses on müügikasv laenuturul olnud üle nelja korra aeglasem kui mullu samal ajal (2007. aasta I kvartalis 25%, 2006. aasta I kvartalis 117%). "Majanduses näha olevate arengute põhjal võib oodata, et turu iseregulatsioon toimib ning kasvu pidurdumine toimub sujuvalt," prognoosis Põldoja, lisades, et "pehme maandumise" kindlustamiseks on oluline kõigi turuosaliste käitumine.

Hansapank uuendas aprillis ka tingimusi kodulaenu taotlemisel. Kodulaenu taotlemiseks vajalik minimaalne sissetuleku lävi üksiklaenaja puhul on 7000 krooni varasema 5000 krooni asemel. Täpsed laenutingimused sõltuvad iga kliendi puhul tema maksevõimest ning eelnevast krediidiajaloost.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed