Estonian Business Schooli kasutuses oleva hoone alghinnaks on kümme miljonit krooni, erakoolile on seatud 36 aastaks nii hoonestus- kui ka eelisostuõigus, kirjutas Eesti Päevaleht.
EBS-i rektor Madis Habakuk ütles, et pole veel otsustatud, kas EBS soovib hoonet endale osta või mitte. “Meil on 36 aastaks seatud hoonestusõigus ja 30 aastat on veel järel. Nii kauaks jääb see hoone nagunii meie kätte. Kuna enampakkumine on alles juulis, siis aega otsustamiseks veel on,” rääkis Habakuk. EBS-i rektori hinnangul on praegu õppehoone ümber asuva maaga keeruline olukord, sest linn on pikka aega keeldunud sellele detailplaneeringut algatamast.
Koos EBS-i õppehoonega paneb haridus-ja teadusministeerium enampakkumisele ka kunagi erikooli kasutuses olnud Meeri mõisa Tartumaal ning Vormsil asuva Sauna kinnistu, kus kunagi paiknes Tallinna tehnikaülikooli teaduskeskus. Haridus- ja teadusministeeriumi riigivaratalituse juhataja Indrek Riisaare sõnul oli see plaanitud müük, mille tuludest rahastab ministeerium näiteks Eesti mereakadeemia kolimist Lasnamäelt Läänemere teelt Koplisse, endisesse Tallinna tehnikaülikooli majandusteaduskonna hoonetekompleksi.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 23.07.26, 11:00
Eestlaste loodud nutikas ventilatsiooniseade paneb sisekliima tubade kaupa elama
Airi ventilatsioonisüsteemi looja Indrek Anseli sõnul ei otsi teadlik koduomanik tänapäeval pööningule lihtsalt mürisevat torustikku, vaid intelligentset terviklahendust. Eestis välja arendatud Airi süsteem viib ventilatsiooni uuele tasemele, juhtides sisekliimat täielikult automaatselt ja ruumipõhiselt.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele