Lõuna-Eesti haigla paneb polikliiniku müüki

AS Lõuna-Eesti Haigla võib lähikuudel panna müüki
Võru kesklinnas asuva polikliinikuhoone, et saada vajalike investeeringute
katteks raha, mida ei tule ei riigilt, Euroopa Liidult ega ka haigla omanikuks
olevatelt omavalitsustelt, kirjutas Võrumaa Teataja.

„Polikliiniku müüki võiks kaaluda,” sõnas haigla nõukogu esimees Kurmet Müürsepp.

Tema kinnitusel andis nõukogu neljapäevasel istungil haigla juhtkonnale õiguse müügiks ettevalmistusi teha. See tähendab turuväärtuse väljaselgitamist ning hinnangu andmist, kas müügiks on soodne aeg. „Kiiret sellega pole,” lisas Müürsepp.

Kui palju haigla polikliiniku müügist teenida võiks, ei osanud Müürsepp prognoosida. Tema sõnul räägiti hinnavahemikust kümme kuni sada miljonit krooni, kuid täpsema vastuse annab kinnisvara hindaja.

Müürsepp usub, et hoone võiks investoritele huvi pakkuda, sest see asub kesklinnas ja on täidetud maksujõuliste rentnikega. Ta ei usu, et polikliinik omanikuvahetuse järel meditsiiniasutustest tühjaks voolab. „Kas kosmeetik suudaks maksta rohkem kui apteek?” küsis Müürsepp. „Meditsiinitöötajad on head kliendid ja raha ei lõpe selles sfääris otsa. Juukseid võib ka ise lõigata, aga hambaid parandada mitte.”

Polikliiniku müügist saadavat tulu kasutataks Müürsepa kinnitusel haigla olukorra parandamiseks, sest teistest allikatest pole esialgu toetavat rahasüsti oodata.

Aprilli alguses Võrumaa omavalitsusliidu juhatusele saadetud kirjas maalis haigla peaarst Rein Kermes raviasutuse väljavaadetest nukra pildi. Ajal, kui nii Põlva kui ka Valga haigla, samuti Jõgeva ja Rakvere haigla on saanud omanikelt investeeringuteks kahe-kolme miljoni krooni suuruse eritoetuse, pole Võru haigla omanikuks olevad omavalitsused kuigi helded olnud.

Kermese meelest on Võru haigla naabritega võrreldes alati uuendusmeelsem olnud, aga nüüd on tehnoloogilised eelised kadumas ja vaja oleks teha ligi 14 miljonit krooni maksev arenguhüpe.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed