Aaviksoo Rumeenia kinnisvarafond küsib investoritelt veel 31 miljonit krooni

Rumeenia maainvesteeringutele keskendunud
kinnisvarafond IPC Romanian Land Portfolio viib läbi kolmanda emissiooni mahuga
2 miljonit eurot ehk 31 miljonit krooni, teatas IPC Real Estate.

Peep Aaviksoo on IPC Real Estate partner.

Kinnisvarafond on asutatud nelja-aastase tähtajaga – investorite kaasamine ja maade soetamine toimub järgmise kolme aasta jooksul, millele järgneb kuni üheaastane maaportfelli realiseerimise periood. Fond on suunatud nii era- kui institutsionaalsetele investoritele, kel valmisolek kinnisvarainvesteeringuteks areneval turul. Väljakuulutatud emissioonil on minimaalseks investeeringuks investori kohta 50 000 eurot ning märkimisperiood lõppeb 13. aprillil 2007.

Investeerimisprogrammi eesmärgiks on pakkuda investoritele võimalust teenida maa turuhinna tõusult Rumeenias järgmiste aastate jooksul. Kaasatud vahendid investeeritakse maa soetamiseks eeskätt linnades ja piirkondades, mis ei ole täna veel kinnisvarainvestorite suurima tähelepanu all ning kus väärtuse kasvu potentsiaal on oluliselt suurem. Erinevatest kinnistutest moodustub investeerimisportfell, mille riske on hajutatud nii erinevate geograafiliste piirkondadega kui ka sihtotstarbega.

IPC Romanian Land Portfolio fondimahuks on 5,25 miljonit eurot, mis on peamiselt investeeritud elamuarenduspotentsiaaliga maade soetamisele Lääne-Rumeenias Timisora linna lähistel ning Prahova puhkepiirkonnas.

IPC Real Estate partneri Peep Aaviksoo sõnul on Rumeenia jõudmas rahvusvaheliste kinnisvarainvestorite tähelepanu alla. „Äsja teatas kinnisvaramagnaat Donald Trump oma otsusest investeerida 1 miljard eurot Rumeenia kinnisvaraturule. See näitab, et ka Ameerikas on aru saadud, et tegemist on Euroopa Liitu kuuluva ja suure arengupotentsiaaliga riigiga” ütles Aaviksoo. „IPC Romanian Land Portfolio eesmärgiks on võtta positsioone erinevates Rumeenia piirkondades eesmärgiga teenida maa turuhinna tõusult järgmise 3-4 aasta jooksul.”

IPC Real Estate AS on Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mille tegevus on keskendunud kinnisvaraarendusele, -investeeringutele ja –vahendusele Rumeenias. IPC Real Estate on alustanud kolme korterelamu arendusprojektiga Bukarestis kokku ligi 650 korteriga. Läbi IPC investeerimisprogrammide on Rumeenia kinnisvaraturule investeerinud erainvestorid ja pensionifondid Baltikumist ja Skandinaaviast. Koostöös Arco Varaga on IPC asutanud Bukarestis kinnisvarabüroo, mille eesmärgiks on jõuda järgnevate aastate jooksul Rumeenia turuliidrite hulka.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed