Õismäe kortereid hinnatakse kõrgelt

Väike-Õismäe piirkond on üks
perspektiivsemaid ja prestiižikamaid Tallinna magala piirkondi, seega on alati
olnud mägedest kõige kallim.

Mõneti tõstab keskmisi korterihindu võrreldes näiteks Mustamäega ka Õismäe korterite suurem ruutmeetrite arv, kirjutas Uus Maa Kinnisvarabüroo äärelinna korterite maakler Inga Viileberg Äripäevas. Õismäe kahetoaline korter on reeglina umbes 52 m2, Mustamäel aga kõigest umbes 45 m2. Piirkonna peamiseks plussiks ja hindade tõstjaks on väljakujunenud hea infrastruktuur.

Väike-Õismäe on üles ehitatud äärmiselt kompaktseks piirkonnaks, kus kortermajad paiknevad korrapäraselt ning piisavalt on vajalikke teenidusasutusi.

Haaberstisse on rajatud elamise heaoluks kõik vajalik - Rocca al Mare kaubanduskeskus, Rimi ja Prisma supermarketid, Saku Suurhall, K-Rautakesko. Hästi planeeritud piirkonda on rajatud piisavalt koole ja lasteaedu, samuti loodud head võimlaused sportimiseks.

Oma väljakujunenud keskkonnaga ja hästi läbimõeldud planeeringuga on Õismäe privaatsem ning loob turvalisema tunde kui Mustamäe või Lasnamäe piirkonnad, leidis Viileberg. Piirkonna väga suureks eeliseks teiste mägede ees on rohelus ning Harku ranna lähedus.

Väike-Õismäe rajamist alustati 1974. aastal. Piirkonna hoonestuse moodustavad valdavalt Õismäe keskmes paiknevad üheksakorruselised ja Õismäe äärealadel viiekorruselised korterelamud, mis vahelduvad üksikute tornelamutega.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed