Kasvav eelarve lubab Viljandi linnal rohkem ehitada

Enne järgmist arutelu volikogus on Viljandi tulud
kasvanud ligi 27 miljonit krooni.

Kui eelarve projekt detsembris volikogus esimesele lugemisele läks, oli selle suurus ligi 293,4 miljonit krooni. Teise lugemise eel on projekt paisunud 320,4 miljoni kroonini, kirjutas Sakala.

Lisanduva rahaga tuleb maksta eelmisest aastast tänavusse kanduvate ehituste eest, mille seas on jalgpalliväljak, terviserada, ekstreemspordihall ja noorte huvikeskus.

Samuti peaks jätkuma Uueveski järve puhastamiseks, Männimäe lasteaia ujula ning Krõlli ja Karlssoni lasteaia siseteede remontimiseks, kultuurimaja katuse parandamiseks ning jalgpalliväljakule piirdeaia rajamiseks.

Pärimusmuusika keskuse ehitamiseks on lisatud 8,8 miljonit ja muusikakooli juurdeehitise esimese järgu tarvis 3,3 miljonit krooni. 1,5 miljonit krooni kulub kavandatule lisaks teede remondiks ja Tartu maantee ristmiku rekonstrueerimiseks.

Miljon krooni on kavas lisada nii projekteerimistööde rahastamiseks kui uute projektide koostamiseks ja nende kaasfinantseerimiseks. Männimäel tehakse korda Reinu tee garaažide ja Säästumarketi ümbruse haljastus ning Paalalinna pensionäridele rajatakse kooskäimiskoht.

Linnapea Peep Aru ütles, et koos lisarahaga on investeeringuid käesoleval aastal kavas teha 86,7 miljoni krooni eest.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed