Tartu spaahotelli hind pole veel teada

Ülejärgmisel aastal peaks Tartu kesklinna Emajõe
äärde kerkima 15-korruseline veehoolitsusi pakkuv hotell, mille nimi ja maksumus
pole veel teada, kirjutab Tartu Postimees.

Suvel korraldatud arhitektuurikonkursil valis þürii OÜ Kvintett Kinnisvarale kuuluvale krundile rajatava hotelli jaoks välja OÜ Arhitektuuriagentuur kavandi.

Þürii märkis siiski, et Ankru baari ja Turu jalakäijate silla vahelisele ligi 4000 ruutmeetri suurusele maatükile kavandatud lõõtsa meenutav hoone on küll veidi suurevõitu ja vajab ilmselt kärpimist.

Tartu linnavolinik Verni Loodmaa, kes kuulub OÜ Kvintett Kinnisvara juhatusse, on samuti huvitatud hoone mahu vähendamisest. Näiteks on arhitektid joonistanud maja esimesele korrusele mitmeid rendipindu, mida Loodmaa sõnul tegelikult vaja pole.

Hotelli kolmel esimesel korrusel oleks pinda umbes tuhat ruutmeetrit, torniosas igal korrusel umbes viissada ruutmeetrit. 15-korruselise hoone kõrgus võib olla kõige rohkem 55 meetrit.

Loodmaa rääkis, et hotelli esimesele korrusele peaks tulema parkla ja restoranbaar, teisele konverentsikeskus ning spaa basseinid ja saunad. Numbritube tuleks hotelli umbes 140.
Erinevalt ravikuurideks mõeldud sanatooriumitest pakuks Tartusse rajatav hotell just lõõgastavat hoolitsust.

See, milline spaahotell välja nägema hakkab, selgub Loodmaa sõnul paari kuu pärast. Samuti ei ole veel teada uue hotelli nimi ja ehitusmaksumus.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed