(Sisuturundus) Eesti rahvusploki tootjal uue põlvkonna tooted turul

Fibo tehas Häädemeestel tähistab selle aasta mais oma 25. sünnipäeva. Esialgu tootis tehas ainult kergkruusa, kuid peagi lisandusid sortimenti ka kergplokid. 90ndate keskpaiku oli Fibo kergplokkide turuletoomine revolutsioonilise tähendusega – see oli esimene innovaatiline ja kõrge kvaliteediga müürimaterjal baltikumis, kelle järgi hakkasid joonduma teised tootjad.

Tänaseks on tehasest toodetud enam kui 3 miljonit kuupmeetrit plokke, millest piisab Tartu suuruse linna ehitamiseks. Kõik need aastad on Fibo olnud Eesti plokituru kindel suunanäitaja ja liider. Seda on aidanud saavutada toodete kõrge kvaliteet lai sortiment, kasutamise lihtsus ning aus ja professionaalne suhtumine oma klientidesse.

25 aastat on piisavalt pikk aeg, et ehitusturul tugevad harjumused välja kujuneksid. Elu aga ei püsi paigal ja tiheda konkurentsi mõjul liigub pidavalt suunas, kus ehitusplatsil püütakse võimalikult vähe aega kulutada ja efektiivselt tegutseda. See omakorda innustab materjalide tootjaid välja töötama uusi tooteid ning paremaid lahendusi. Lähtuvalt sellest sai välja arendatud ja turule toodud Fibo Efekt plokisari, mille efekt seisneb tapp-liites plokkide otstes.

See uuendus võimaldab plokke laduda vertikaalvuugis ilma seguta, mis teeb töö lihtsamaks ja kiiremaks. Varasemaga võrreldes on tapp-liitega plokkidest laotud sein siledama pinnaga, mistõttu on seina lihtsam viimistleda ja kulub vähem krohvi / pahtlit. Kõik see kokku annab rahalise efekti – sein saab kiiremini laotud ja soodsamalt viimistletud.

Esimeses etapis uuendasime 2015 kevadel Fibo 100 mm ja 150 mm vaheseina plokkide tootevalikut. Lisaks tapp-liitele ploki otsas tõstsime ka plokkide kõrguse 250 mm-le, mis võimaldab 1 cm vuugiga ladudes täpselt 8 plokireaga saavutada ukseava kõrguse (2,1 m). Võrreldes eelmise põlvkonna 100 ja 150 mm plokkidega kulub uusi plokke 1 m² seina ehitamiseks 2 tk vähem: 8 plokki/m².

Teises etapis uuendasime selle aasta kevadel kogu ülejäänud Fibo 3 ja Fibo 5 standardplokkide sortimenti. Plokkide mõõdud ja tehnilised omadused on jäänud samaks mis eelmise põlvkonna plokkidel, kuid suureks erinevuseks on tapp-liide ploki otstes, mis annab palju eeliseid ja efekte müüri ladumisel:
1. Kiirem ja lihtsam laduda
2. Väiksem müürisegu kulu
3. Vähem vuuke
4. Siledam seina pind
5. Lihtsam viimistleda, väiksem viimistlusmaterjalide kulu

Sellega oleme uuendanud kogu Fibo plokkide sortimendi uuele tasemele, mis aitab meil selgelt eristuda konkureerivatest „Fibo laadsetest“ plokkidest. Ehitajad, keda selline uuendus kõige rohkem puudutab, on võtnud tapp-liitega plokid positiivselt vastu ja andnud meile kinnitust, et tehtud otsused on olnud õiged.

Lisaks tapp-liitega plokkidele kuuluvad Fibo plokitoodete valikusse veel taldmiku plokid, erinevate laiustega U-plokid ning sillused. Kogu tootevalik katab seinte ehitamiseks vajaminevate materjalide vajaduse ja ei sea projekteerijale kitsendavaid tingimusi. Kui kõiki tooteid on sihipäraselt kasutatud ja vastavalt paigaldusjuhenditele paika pandud, siis on kvaliteetne lõpptulemus aastakümneteks tagatud.

Galerii

Sisuturundus (ST) on oma kauba, teenuse või firma tutvustamine huvitavate lugude jutustamise kaudu. Vormilt sarnaneb ST kvaliteetsele meediale, mistõttu on väga oluline, et ST oleks lugeja või vaataja jaoks ühemõtteliselt eristatud. ST on uudne ja moodne turundusviis, mille puhul jagatakse klientidega ka infot, mis varem jäi vaid siseringi teada. ST teenib alati tellija turunduslikke eesmärke.

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed