Gerli Ramler • 15 aprill 2015

Tavepro: metall konstruktsioonide turul peab oskama olla paindlik ja nutikas

Foto: Tavepro

Täna ei kerki enam ükski kõrghoone metallkonstruktsioonideta ning lisaks ehitussektorile on terasesulamitel oluline roll masinatööstuses, põllumajanduses ja sõjanduses.

Kuigi tegemist on väga vanade traditsioonidega valdkonnaga, on umbes viis aastat tagasi metallkonstruktsioonide valmistamisega tegevust alustanud Eesti ettevõte Tavepro OÜ leidnud turul oma niši.

„Meie noorus ja aktiivsus on meile kasuks tulnud, sest klientidele meeldib, kui nendega suudetakse käia ühte sammu ning pakkuda uusi innovaatilisi ideid. Oleme paindlikud ja korrektsed ja püüame alati klientide kõigile küsimustele leida vastused, tuues klienditeeninduse metallkonstruktsioonide turul uuele tasemele,“ räägib ettevõtte üks asutajatest, Taavi Vesiaid. Ta lisab, et suure plussina on kliendid Tavepro puhul välja toonud ka keeleoskuse, sest metallitööstuses töötab palju inimesi, kelle emakeel ei ole riigikeel ning ka neid, kes ei ole võõrkeeli õppinud.

Algusaastatel valmistas Tavepro rohkem põllumajanduslikke hooneid nagu laudad ja küünid, millele ajapikku lisandus muu põllumajanduslik inventar. Täna toodab ettevõte aga põhiliselt ehituslikke metallkonstruktsioone. „Suurte metallkonstruktsioonideni jõudsime asjade loomuliku jätkuna, soovides tootevalikut ja väljavaateid Eesti konkurentsitihedal metalliturul laiendada. Ja tundub, et see mõte on end ära tasunud, sest täna on meie kliendid näiteks sellised suured ehitusettevõtted nagu Nordecon Betoon, Eventus Ehitus, Mapri ja Baucschmidt,“ sõnab Vesiaid.

Eventus Ehitus OÜ tellimusel valmistas Tavepro mullu sügisel teraskonstruktsioone DHL-i logistikakeskuse laienduse jaoks. „Sain töökaaslastelt infot, et sellelt ettevõtelt tasub hinnapakkumist küsida ning kui hind sobib, siis kindlasti ka koostööd teha,“ ütleb projektijuht Philip Klaar, kelle sõnul oli tegemist igati õige otsusega: „Suhtumine on Taveprol õige, mehed on püüdlikud, nii töö kui ka  paberimajanduse asjad hoitakse korras ja töö kvaliteet oli hea.“Kuna konkurents metallkonstruktsioonide vallas on Eestis väga tihe, vaatab Tavepro huviga lähiriikide suunas. „Oleme hakkajad ning kui midagi põnevat silma jääb või klientidel tekib soov uudseid lahendusi saada, oleme alati valmis proovima! Omame kogemustega kompetentsi nii toodete projekteerimiseks, tootmiseks kui ka kokkupanekuks ning täna sellele suudame sageli tellimused teha kliendi jaoks valmis konkurentidest ökonoomsemalt, kiiremini ning hinnalt soodsama.“Nii on Tavepro näiteks sisenenud valgusreklaamide turule, valmistades oma Soome koostööpartnerile juba arvuliselt valgusreklaamides kasutatavaid metalldetaile. Prognoosi järgi moodustavad valgusreklaamid ettevõtte tänavusest käibest juba 5-10%.

Katusepapi 6, TallinnTel: +372 50 12 008E-post: info@tavepro.eewww.tavepro.ee

Aastal 2014 valmistas Tavepro 600-700 tonni konstruktsioone ning lähiaastal on plaanis kasvatada nii käivet kui ka kasumit. „Samas ei aja me taga kiiret raha ning masstoodangut. Pigem soovime kasvada orgaaniliselt, saavutades stabiilse käibenumbri, olles samas avatud ka teistele, otseselt mitte meie valdkonda kuuluvatele huvitavatele ettevõtmistele,“ nendib Vesiaid. Lisaplussiks on Tavepro puhul ka see, et vastavalt 2014. aasta juulis kehtima hakanud nõudele kannavad kõik nende valmistatud kandvad teraskonstruktsioonid CE-märgistust. 

Foto: DHL logistikakeskuse juurdeehitus, peatöövõtja Eventus Ehitus OÜ
Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785