(Sisuturundus) Tavepro: metall konstruktsioonide turul peab oskama olla paindlik ja nutikas

DHL Logistika hoone juurdeehitus
DHL Logistika hoone juurdeehitus

Täna ei kerki enam ükski kõrghoone metallkonstruktsioonideta ning lisaks ehitussektorile on terasesulamitel oluline roll masinatööstuses, põllumajanduses ja sõjanduses.

Kuigi tegemist on väga vanade traditsioonidega valdkonnaga, on umbes viis aastat tagasi metallkonstruktsioonide valmistamisega tegevust alustanud Eesti ettevõte Tavepro OÜ leidnud turul oma niši.

„Meie noorus ja aktiivsus on meile kasuks tulnud, sest klientidele meeldib, kui nendega suudetakse käia ühte sammu ning pakkuda uusi innovaatilisi ideid. Oleme paindlikud ja korrektsed ja püüame alati klientide kõigile küsimustele leida vastused, tuues klienditeeninduse metallkonstruktsioonide turul uuele tasemele,“ räägib ettevõtte üks asutajatest, Taavi Vesiaid. Ta lisab, et suure plussina on kliendid Tavepro puhul välja toonud ka keeleoskuse, sest metallitööstuses töötab palju inimesi, kelle emakeel ei ole riigikeel ning ka neid, kes ei ole võõrkeeli õppinud.

Algusaastatel valmistas Tavepro rohkem põllumajanduslikke hooneid nagu laudad ja küünid, millele ajapikku lisandus muu põllumajanduslik inventar. Täna toodab ettevõte aga põhiliselt ehituslikke metallkonstruktsioone. „Suurte metallkonstruktsioonideni jõudsime asjade loomuliku jätkuna, soovides tootevalikut ja väljavaateid Eesti konkurentsitihedal metalliturul laiendada. Ja tundub, et see mõte on end ära tasunud, sest täna on meie kliendid näiteks sellised suured ehitusettevõtted nagu Nordecon Betoon, Eventus Ehitus, Mapri ja Baucschmidt,“ sõnab Vesiaid.

Eventus Ehitus OÜ tellimusel valmistas Tavepro mullu sügisel teraskonstruktsioone DHL-i logistikakeskuse laienduse jaoks. „Sain töökaaslastelt infot, et sellelt ettevõtelt tasub hinnapakkumist küsida ning kui hind sobib, siis kindlasti ka koostööd teha,“ ütleb projektijuht Philip Klaar, kelle sõnul oli tegemist igati õige otsusega: „Suhtumine on Taveprol õige, mehed on püüdlikud, nii töö kui ka  paberimajanduse asjad hoitakse korras ja töö kvaliteet oli hea.“

Kuna konkurents metallkonstruktsioonide vallas on Eestis väga tihe, vaatab Tavepro huviga lähiriikide suunas. „Oleme hakkajad ning kui midagi põnevat silma jääb või klientidel tekib soov uudseid lahendusi saada, oleme alati valmis proovima! Omame kogemustega kompetentsi nii toodete projekteerimiseks, tootmiseks kui ka kokkupanekuks ning täna sellele suudame sageli tellimused teha kliendi jaoks valmis konkurentidest ökonoomsemalt, kiiremini ning hinnalt soodsama.“

Nii on Tavepro näiteks sisenenud valgusreklaamide turule, valmistades oma Soome koostööpartnerile juba arvuliselt valgusreklaamides kasutatavaid metalldetaile. Prognoosi järgi moodustavad valgusreklaamid ettevõtte tänavusest käibest juba 5-10%.

Aastal 2014 valmistas Tavepro 600-700 tonni konstruktsioone ning lähiaastal on plaanis kasvatada nii käivet kui ka kasumit. „Samas ei aja me taga kiiret raha ning masstoodangut. Pigem soovime kasvada orgaaniliselt, saavutades stabiilse käibenumbri, olles samas avatud ka teistele, otseselt mitte meie valdkonda kuuluvatele huvitavatele ettevõtmistele,“ nendib Vesiaid. Lisaplussiks on Tavepro puhul ka see, et vastavalt 2014. aasta juulis kehtima hakanud nõudele kannavad kõik nende valmistatud kandvad teraskonstruktsioonid CE-märgistust. 

Galerii

Sisuturundus (ST) on oma kauba, teenuse või firma tutvustamine huvitavate lugude jutustamise kaudu. Vormilt sarnaneb ST kvaliteetsele meediale, mistõttu on väga oluline, et ST oleks lugeja või vaataja jaoks ühemõtteliselt eristatud. ST on uudne ja moodne turundusviis, mille puhul jagatakse klientidega ka infot, mis varem jäi vaid siseringi teada. ST teenib alati tellija turunduslikke eesmärke.

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed